Отборите на “Марица” (Цалапица) и “Житница” завършиха 1:1 в мач от 6 кръг в “А” ОФГ. Двата състава изиграха коректен и приятен за гледане мач. През първата част гостите имаха игрово предимство и дежурният голмайстор Петър Кундурджийски в 29-та минута откри в тяхна полза. През втората част домакините бяха по-активният тим и успяха да стигнат до равенството. Георги Куртев изравни в 71-та минута. Домакините от Цалапица се оплакаха от слабо съдийство във втори пореден мач, но пък поздравиха тима на “Житница” и им пожелаха успех: “Впечатление прави, за втори пореден двубой, слабото съдийството. ФК Марица Цалапица се въздържа от коментари за съдийството, но когато грешките се натрупват, ни прави впечатление. Поздравяваме момчетата от Житница, за сърцатата игра и им пожелаваме успех.”

Така тимът на “Марица” (Цалапица) продължава да няма загуба през този сезон. Гостите от Житница пък показват израстване и продължават с доброто си представяне.

29 септември 2018, събота, 17:00 ч / VI кръг:
Марица (Цалапица) - Житница (Житница)                     1:1
Вихър (Белозем) - Момино (Момино село)                    2:0
Металик 1938 (Сопот) - Вихър (Войсил)                     ?:?
Тракия 06 (Стамболийски) - Дълго поле (Дълго поле)        1:1
30 септември 2018, неделя, 17:00 ч / VI кръг: