Дербито от 5 кръг в “А” ОФГ между отборите на “Тракия” (Стамболийски) и “Марица” (Цалапица) завърши с равен резултат 1:1. Двата състава изиграха интересен мач и създадоха голови положения. През първата половина, двата тима показаха по-добра игра и логично тогава бяха отбелязани и двете попадения.
За гостите от Цалапица вече редовния си гол отбеляза Сезгин Четин, като той е едноличен лидер при голмайсторите. Преди това, още във 1-та минута, Петър Бръсков откри за домакините, които имаха известно предимство през първата част. С пропуски за “Тракия” се отличиха Бузов, Букорашлиев, Тумбалев и други. Втората част темпото бе на по-ниско ниво. В 90-та минута домакините имаха претенции за неотсъдена от съдията Николай Марков дузпа. От съдийството недоволни останаха от двата лагера.

22 септември 2018, събота, 17:00 ч / V кръг:
Тракия 06 (Стамболийски) - Марица (Цалапица)               1:1
Марица 1951 (кв.Любеново, Първ.) - Раковски (Раковски)     1:0
Марица (Милево) - Вихър (Войводиново)                      6:1
Кричим (Кричим) - Вихър (Белозем)                          3:0 сл.
Момино (Момино село) - Житница (Житница)                   3:5
23 септември 2018, неделя, 17:00 ч / V кръг: