Хебър победи Оборище (Панагюрище) с общ резултат 6:4 след изпълнение на дузпи и 2:2 в редовното време.

Попаденията през 90-е минути на двубоя за Купата на Аматьорската лига вкараха Станимир Димитров през първото полувреме и бившия „смърф” Серафим Михайлов през втората част.

Отборът на Оборище преследваше с всички сили победата в днешния зонален фина, а за хебърци, които уж нямат амбиции за упите играха предимно юноши и момчета, които получават по-малко шанс за изява в първенството.

Така пазарджиклии взеха доза самочувствие преди стратегическия шампионатен мач с Оборище на 29-ти този месец.

Стартовият състав на Хебър включваше: Петър Дебърлиев, Кирил Георгиев, Васил Геров (к), Димитър Мичков, Иван Вълчев (ю), Андриан Краев, Георги Недялков, Богомил Божуркин (ю), Серафим Михайлов, Станимир Димитров и Александър Александров.