След неприятния фалстарт с ремито в Пазарджик срещу Сливнишки герой миналата събота, тази отборът, ръководен от старши треньора Танчо Калпаков, отива в Симитли вероятно с намерението да се завърне със задължителни 3 точки.

Съставът на Септември изненадващо в първия кръг на Югозападна трета лига на фона на представянето си през миналия сезон загуби у дома си с 0:2 от Балкан (Ботевград). Дали обаче това е случайно поражение или тимът от Симитли наистина се намира в труден момент, ще стане ясно таза събота, като, разбира се, от значение ще е и представянето на хебърци. В края на юли двата отбора се срещнаха в Симитли като част от лятната си подготовка и срещата завърши 1:0 за Хебър.

Главен рефер на мача ще бъде Павел Цеков. За лайнсмени са избрани Веселин Мишев и Димитър Русев. Четвърти съдия е Иво Ценов. Делегатски пратеник на двубоя от трета лига ще бъде Николай Марков.