Отборът на “Марица” стартира с успех новия сезон, след като в мач от 1-ви кръг на Трета лига – Югоизточна група победи с 1:0 гостуващия “Миньор” (Раднево), който завърши 3-ти през миналия сезон. Мачът бе официален дебют за наставника Борислав Караматев, както и за голяма част от състава. Двата тима изиграха интересен мач, с добро темпо и интересни ситуации. “Жълто-сините” имаха игрово надмощие и създадоха повече чисти ситуации. Гостите разчитаха на контраатаки и въпреки млади си състав оставиха добри впечатления с играта си.
Първата част бе по-интересната, като двата тима играха на високо темпо, въпреки горещото време. В 6-та минута Запрян Запрянов стреля точно от пряк свободен удар, но вратаря на “Миньор” Михаил Михайлов улови. Малко по-късно Лъчезар Ангелов стреля без успех. Гостите отвърнаха с не лош удар от фаул, а малко по-късно и с неуспешен опит за странична ножица. В 31-та минута Георги Георгиев получи в наказателното поле и стреля, но последва добра намеса на Михайлов. Седем минути по-късно Джунейт Узунов стреля в долния десен ъгъл на вратата на радневци, но Михайлов изби в корнер. В 40-та минута заучено положение след корнер създаде опасност пред наказателното поле на Илия Николов, но последвалия удар бе неточен. В 42-та минута Айкут Янъков оползотвори чудесно центриране на Запрян Запрянов и с глава откри резултата. Само две минути след гола пак Янъков можеше да удвои, но нямаше късмет.
И през втората част “Марица” бе водещият играта тим. В 56-та минута Янъков опита да прехвърли вратаря Михайлов с диагонален, техничен удар, но топката премина на сантиметри над вратата. В 75-та минута Никола Грозданов от гостите стреля но Илия Николов улови. Малко по-късно Запрян Запрянов шутира покрай вратата. Димитър Трайков и Христо Янчев се спречкаха след едно нарушение в центъра, като и двамата получиха жълти картони. В 86-та минута Тодор Тимонов, който също дебютира днес, пробва далечен удар, но Михайлов се справи. В 89-та минута, след грешка, капитанът на гостите Диян Димов опита да прехвърли Николов, но топката премина покрай вратата. В продължението на редовното време Георги Георгиев бе изведен очи в очи срещу Михайлов, но стреля встрани.
Така “Марица” записа заслужена победа на старта на шампионата, след като показа добра игра и концентрация. Всички футболисти се рададоха и заслужиха успеха. В следващия кръг “Марица” приема новака в групата “Хасково-1957”. Срещата е идната събота, от 18 часа, на стадиона в квартал “Кършияка”.
Марица: Илия Николов, Даниел Спасов, Пламен Табаков, Николай Димитров, Джунейт Узунов, Костадин Дяков – капитан, Христо Янчев (Красимир Иванов), Лъчезар Ангелов (Тодор Тимонов), Запрян Запрянов, Айкут Янъков (Атанас Савов), Георги Георгиев. Резерви: Горан Гръблев, Йордан Пейчинов, Милен Танчев, Мартин Анастасов. Старши треньор: Борислав Караматев
Миньор (Раднево): Михаил Михайлов, Димитър Цонев, Диян Димов – капитан, Надим Ангелов, Васил Ботев, Емануил Личев, Костадин Пеев (Ивайло Асенов), Димитър Трайков, Ангел Костов (Руси Чернаков), Кирил Личев, Александър Енев (Никола Грозданов). Резерви: Ивайло Петков, Янко Енчев, Веселин Пенев, Радослав Калчев. Старши треньор: Иван Гаджев
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Ангел Костов, Димитър Трайков (Миньор), Христо Янчев (Марица)
СЪДИЙСКИ СЪСТАВ: ГС:Стилян Димитров, АС:Желязко Атанасов и Иван Николов – тримата от Хасково, 4-ти съдия: Камена Георгиева – Пловдив, делегат: Милан Каратанчев – Пловдив
стадион “Марица” – 250 зрители
11 август 2018, събота, 18:00 ч / I кръг:
Марица 1921 (Пловдив) - Миньор (Раднево)                  1:0 (1:0)
Хасково 1957 (Хасково) - Гигант (Съединение)              2:1
Загорец (Нова Загора) - Созопол (Созопол)                 2:0
Асеновец 2005 (Асеновград) - Димитровград 1947 (Дмгр)     2:2
Розова долина (Казанлък) - Карнобат (Карнобат)            3:1 (1:1)
Садово (Садово) - Атлетик (Куклен)                        1:3
Борислав 2009 (Първомай) - Сокол (Марково)                3:1
Нефтохимик 1962 (Бургас) - Черноморец 1919 (Бургас)       3:0 (3:0)

12. Гигант (Съединение)                 1    0   0   1    1:2     0
13. Миньор (Раднево)                    1    0   0   1    0:1     0
14. Карнобат (Карнобат)                 1    0   0   1    1:3     0
  . Садово (Садово)                     1    0   0   1    1:3     0