Футболистите на “Хасково 1957” разбиха в баража “Палас” (Рудозем) с 5:1 и така се класираха за участие в Трета лига – Югоизточна група. Баражът се игра след отказването на Евроколеж.

Срещата се игра на стадион “Пловдив”. Хасковлии бяха подкрепяни от десетки свои фенове. Нападателят на Хасково Джан Халим в 8-та минута се откъсна от защитата и с глава откри резултата, но след три минути рудоземци изравниха. Новото попълнение Стефан Русев в 26-та минута изведе отново червено-белите напред. 10 минути по-късно Ерай Салиф вкара за 3:1. Отлично представилият се Русев вкара втори гол и покачи резултата за 4:1. Момчетата на треньора Емо Ангелов-Бабангида тотално надиграха съперника през първатата част. През второто полувреме се забеляза леко отпускане, но 13 минути преди края на мача влезлият като резерва нов футболист в отбора Нелян Чакъров оформи крайното 5:1. След баража Бабангида благодари на всички момчета за себераздаването и отново призова обществеността да има обединение за футбола в Хасково. Първенството в Трета лига стартира на 11 август, когато от 18 часа “Хасково” приема ОФК “Гигант” (Съединение).