Вторият отбор на Марица започна с победа подготовката си за новия сезон “Б” Областна група. Възпитаниците на Стоян Монов удариха с 3:2 Вихър (Войсил).

В изцяло променен състав от миналия сезон маричани вкараха трите подадения в последните 25 минути. В 65-ата минута новото попълнение на кършаклии Янко Ангелов се разписа за 1:0 след удар отблизо. Десет минути по-късно Янко Йончев покачи на 2:0 след самостоятелен пробив. Третия гол за Марица бе на Мартин Манев, който реализира след рикошет в 80-минута. Войсилци вкараха бързи два гол до края на мача, след като титулярният вратар на Марица бе сменен.

Следващите контроли на пловдивчани ще са на 29 юли със Тракия (Стамболийски) и на 5 август с Марица (Маноле).