Футболният тим на Хебър продължава без грешка от началото на пролетния полусезон в трета лига. В среща от 23-тия кръг на шампионата играна днес на стадион „Левски” в Елин Пелин хебърци разгромиха домакините с убедителното 4:0, записвайки 19-тия си успех от старта на кампанията.

Срещата започна с натиск на гостите, които набързо изпълниха няколко корнера пред вратата на елинпелинци. Не бе изминала 8-та минута на двубоя, когато включилия се в предни позиции защитник надскочи при едно центриране от свободен удар отбраната на домакините и забоде с глава топката в мрежата за 0:1. Ранния гол успокои видимо зелените, които продължиха да владеят положението на терена, но така и не успяха да създадат сериозни голови ситуации.

Втората част започна отново с по-добра игра от страна на „зелените”. Пак след статично положение и отново чрез Димитър Мичков Хебър стигна до втория си гол в мача в 51-та минута. Тогава след центриране от корнер топката бе отбита към границата на пеналта, където отлично позиционирания Мичков отправи кинжален удар за 0:2. След попадението играч на домакините репликира и обиди главният съдия, който го изгони моментално и Елин Пелин остана с човек по-малко на терена. Това улесни още повече хебърци, които след две идентично отсъдени дузпи в 67-та и 74-та минути узакониха победата си с крайното 4:0. На два пъти точен от 11-тия метър беше Руслан Иванов, който изпълни по перфектен начин ударите от бялата точка.

Победата на Хебър можеше да бъде и още по-внушителна, ако не бяха пропуските на Станимир Димитров и Георги Георгиев в последната третина на срещата.

Свобода (Пещера) отстъпи с 1:2 на гостуващия Сливнишки герой в пряк двубой от битката за 5-тото място в Трета югозападна футболна лига. Гостите от Сливница имаха шанс през първата част, като при една от добрите си флангови атаки отдясно и последвало центриране в наказателното поле на Свобода стигнаха до откриване на резултата. Росен Колев свали с глава топката към мястото за изпълнение на дузпата, откъдето Мариан Хаджиев със страховито воле прати кълбото в долният десен ъгъл за 0-1. Последваха минути на равностойна игра, които обаче не доведоха до чисти голови положения. Благоприятно за Героя се разви мача и в началото на втората част. В 55-та минута Денис Вучев даде дълъг пас вдясно към Ничо Ничев, той положи неистови усилия да догони топката до аутлинията. От там последния центрира остро топката в наказателното поле, където с шпагат отново Мариан Хаджиев демонстрира своите голмайсторски качества и вкара за 0:2. Свобода направи опит да се върне в мача в 70-та минута, когато след изпълнение на ъглов удар отдясно на вратата на Янко Димитров резултата бе намален на 1-2 от Димитър Зайков. Той засече с рамо топката и я прати неспасяемо в мрежата. До края на мача Свобода натискаше да изравни, като имаше няколко много опасни центрирания в наказателното поле, предимно в изпълнения на ветерана Явор Въндев, но защитата на сливничани бе безпогрешна.

След мача мениджърът на Сливнишки герой Венцислав Рангелов обяви, че ще глоби трима свои играчи по вътрешният правилник на клуба, заради изпросени жълти картони за оспорване на решения на рефера.

4 април 2018, сряда, 16:00 ч / XXIV кръг:
Ботев 1937 (Ихтиман) - Пирин (Гоце Делчев)                5:0 (3:0)
Рилски спортист 2011 (Самоков) - Септември (Симитли)      2:0 (2:0)
ЦСКА 1948 (София) - Марек 1915 (Дупница)                  7:0 (2:0)
Свобода 2011 (Пещера) - Сливнишки герой (Сливница)        1:2 (0:1)
в Коларово:
Беласица (Петрич) - Банско (Банско)                       0:0
Вихрен 1925 (Сандански) - Балкан 1929 (Ботевград)         1:1 (1:1)
ОФК Елин Пелин (Елин Пелин) - Хебър 1918 (Пазарджик)      0:4 (0:1)
Германея (Сапарева баня) - Миньор (Перник)                1:2 (0:2)

8. Марек 1915 (Дупница)               23    9   5   9   27:28   32
 9. Миньор (Перник)                    23    9   4  10   26:28   31
10. Пирин 1941 (Разлог)                23    8   6   9   26:20   30
11. Чавдар (Етрополе)                  23    8   6   9   37:35   30
12. Балкан 1929 (Ботевград)            23    7   8   8   40:42   29
13. Беласица (Петрич)                  23    7   8   8   25:31   29