“Спартак” (Ново село) победи с 2:0 като гост ФК “Белащица” в дербито на кръга в “Б” областната група – Запад.

През първата част домакините контролираха повече играта и бяха по-настоятелния тим, а новоселци разчитаха на контраатаки. Най-чистата ситуация за ФК “Белащица” бе в средата на полувремето, когато след центриране техен състезател нацели напречната греда с удар с глава.

След почивката “Спартак” бе съхранил повече сили и обърна играта в своя полза. При една бърза атака в 63′ те успяха да поведат в резултата чрез централния си нападател, който реализира с удар по земя – 0:1. “Белащица” опита да отвърне, но така и не стигна до опасно положение пред противниковата врата. Малко преди края на двубоя “червените” удвоиха своята преднина след удар от дистанция на Никола Длекчев.

Така интригата на върха остава като “Спартак” е първи с 32 точки, а Марица (Цалапица) е втори с 28, но и с два мача по-малко.

Резултати и класиране в “Б” областните групи вижте ТУК!