Отборът на “Марица” победи състезаващия се в Първа лига тим на “Витоша” Бистрица с 1:0 в контролна среща, играна в събота, на стадион “Крепост” в Хисаря. Воденият от Стоян Димитров тим показаха добра игра и постигнаха успех в приятелския мач.
Първата част беше равностойна, без много положения пред двете врати. Играта се водеше предимно в централната част на терена. Втората част също беше относително равностойна. В 88-та минута падна и единственото попадение в мача. След удар на Никола Марин стражът на “Витоша” изби, а Георги Георгиев отбеляза на празна врата. Така “Марица” записа минимален успех в този спаринг.
Съставът на “Марица” проведе седемдневен лагер в Хисаря, където изигра две проверки и днес се завръща в Пловдив. До края на подготовката тимът ще изиграе още една проверка, като съперникът все още се уточнява.