ФК “Чирпан” постигна разгромна победа с 4:0 във втората си контрола от предсезонната подготовка. Противник отново бе представителят на пловдивската А областна група ФК “Марица” (Любеново). Под непрестанния дъжд в първомайския квартал Любеново чирпанлии демонстрираха добра и резултатна игра и още през първото полувреме отбелязаха 3 попадения. Първият гол дойде след отлична контраатака, при която Джошкун Данчев изведе с перфектен пас Михаил Стоянов отдясно и след добро центриране Васил Иванов реализира. Само няколко минути по-късно след двойно подаване между капитана Георги Иванов и Боян Христов, последният вкара с премерен удар в далечния ъгъл. В края на полувремето Джошкун Данчев отбеляза третото попадение. Крайният резултат 4:0 оформи Янко Матев с много красив гол в началото на втората част.

“Марица” (Любеново) – ФК “Чирпан” 0:4, 04.02.2018