Спорна дузпа в края на мача лиши от заслужена победа тима на “Марица” в срещата срещу лидера във Втора лига “Ботев” Враца. Преди това Свилен Щерев даде преднина на маричани, които удариха и греда 5 минути преди края. В крайна сметка срещата завърши 1:1 за съжаление на пловдивските фенове.  Мачът бе първи за втория дял от шампионата.

Двата отбора направиха интересен и двуостър мач в мъгливия съботен следобед. Възпитаниците на Стоян Димитров изглеждаха мотивирани и се раздадоха докрай в този двубой, като за пореден път доказаха, че не се страхуват от позицията на противника и играят всеки мач за победа. Гостите имаха шумната подкрепата на около 40 свои фена, които през голяма част от мача щедро обсипваха с нецензурни думи футболисти и съдии.
Първата част бе равностойна, с няколко опасности пред двете врати. В 9-та минута Свилен Щерев шутира покрай вратата на гостите, пазена от Николай Кръстев. В 15-та минута Деян Иванов стреля с глава след центриране, но “жълто-сините” се справиха. В ответната атака Димитър Юруков открадна една топка от защитник на врачани и чукна топката покрай излезлия вратар на гостите, но той успя да пресече паднал на земята. В 24-та минута Джунейт Яшар стреля от пряк свободен удар , но Кръстев изби. Минута по-късно Атанас Фиданин отправи хубав диагонален удар, преминал покрай страничната греда. В 30-та минута вратаря Кръстев улови удара на Димитът Юруков. Две минути по-късно маричани организираха добра атака, при която Свилен Щерев бе изведен в добра позиция, но бе бутнат от защитник. Действието бе подминато от съдията Вангелов. Четири минути преди края на полувремето Борислав Борисов, след серия от центрирания, стреля от воле в аут.
Втората част също започна равностойно, а маричани успешно се надиграваха с лидера в групата. В 48-та минута Джунейт Яшар стреля от пряк свободен удар, отсъден за събаряне на Иван Гендов. Вратарят Кръстев се справи с удара на Яшар. В следващите минути двата тима хвърлиха доста сили в центъра на терена, а гостите рядко достигаха до изгодни ситуации. В 71-та минута Иван Гендов открадна една топка от защитник и пусна успореден на гол линията пас, който Свилен Щерев хладнокръвно засече и откри резултата – 1:0. Гостите не можаха да реагират на гола, като той видимо ги изнерви. Три минути след отбелязването на гола Атанас Куманов можеше да удвои, но стреля неточно. При ситуацията Куманов получи схващане и падна на земята, а Деян Иванов и няколко негови съотборници влязоха в пререкания с него, за което жълт картон получи само Иванов и играч на “Марица”, който опита да защити намиращия се на земята футболист. След 80-та минута гостите организираха няколко минутен натиск, но той беше по скоро хаотичен и не доведе до нищо. Все пак Борислав Борисов се отчете с добър удар покрай вратата. В края на мача напрежението се повиши, след няколко неточни отсъждания на съдията Вангелов, който раздаде и куп картони. В 87-та минута Николай Колев пропусна да удвои, след като засече пас в наказателното поле, но топката се отби в страничната греда. В ответната атака Вангел Вангелов отсъди спорна дузпа за гостите за игра с ръка Алил Кардашев. Кардашев посрещна една топка с рамо, но според съдията той бе играл с ръка. Дузпата бе хладнокръвно реализирана от техничния Спас Георгиев. До края на мача двата тима не успяха да създадат голови ситуации, с изключение на един удар от фаул на Свилен Щерев, който беше спасен от вратаря на гостите Кръстев в последните секунди на двубоя. Така двата отбора завършиха наравно в този мач, в който пловдивчани бяха много близо до победата.
Преди утрешните двубои “Марица” заема 12-то място с 19 точки, колкото има и 13-тия “Ботев” Гълъбово. Тимът от Гълъбово утре гостува на “Нефтохимик”. Врачанският “Ботев” остава лидер с 34 точки. Малките разлики в точковия актив на отборите правят борбата в групата непредсказуема и интересна. До зимната пауза предстои изиграването на още един кръг, в който “Марица” гостува в Панагюрище на местния “Оборище”.
25 ноември 2017, събота, 14:30 ч / XVI кръг:
Струмска слава 1927 (Радомир) - Литекс (Ловеч)            1:0 (1:0)
Поморие (Поморие) - Локомотив (Горна Оряховица)           2:1 (2:0)
Черноморец (Балчик) - Созопол (Созопол)                   1:1 (1:0)
Локомотив 1929 (София) - Лудогорец 1945 II (Разград)      1:0 (0:0)
Марица 1921 (Пловдив) - Ботев (Враца)                     1:1 (0:0)
Монтана 1921 (Монтана) - Оборище (Панагюрище)             2:0 (0:0)
26 ноември 2017, неделя, 13:00 ч / XVI кръг:
Несебър (Несебър) - Царско село 2015 (София)               -  /пряко по Диема спорт/