Отборът на Евроколеж постигна драматичен обрат над Раковски с 3:1 в мач от фаталния 13-ти кръг на Югоизточна трета лига. Въпреки явното си превъзходство в двубоя, колежани отново нямаха късмет в решителния последен удар към вратата на противника. Колежани трябваше да догонват в резултата, въпреки многото пропуски пред вратата на Здравко Чавдаров. В герои за пловдивчани се превърнаха защитникът Йордан Хърков и халфът Сезгин Четин, който вкара два гола за успеха. За гостите преднина даде Стефан Рабаджийски в 38 минута.

Първото полувреме започна с домакински натиск и три пропуснати положения пред вратата на Раковски.  Николай Николов в 5 минута след центриране от ляво прати топката над напречната греда. В 10 мин вратарят на гостите Здравко Чавдаров спаси отбора си от попадение. Николов от границата на наказателното поле отправи силен удар към вратата, но Чавдаров боксира топката. Коженото кълбо отново попадна в Николай Николов, който би над празната врата. Малко по-късно Николов отново беше длъжник на своя тим. Халфът беше изведен в коридор сам срещу Здравко Чавдаров, който отново блокира с тяло удара на играча на Евроколеж. Противно на показаното от двата отбора на терена, гостите откриха резултата. В 38 мин бърза контраатака по дясното крило за гостите завърши с центриране пред вратата на Апостол Стоянов. Стефан Рабаджийски от два метра прати топката в мрежата за 0:1.  Втората част започна с натиск на колежани. Първо силен удар на Йордан Хърков беше спасен от Чавдаров. В 55 минута пловдивчани успяха да разпечатат вратата на гостите. Тодор Тимонов изпълни фаул от дясно към далечната греда. Защитникът Йордан Вранчев с глава изравни – 1:1. Десет минути след това колежани правиха пълен обрат. След многоходова атака Сезгин Четин беше намерен близо до Чавдаров. Играчът на колежани прекара топката между краката на вратаря за 2:1. В последната минута отново Сезгин Четин беше точен за 3:1. Тимонов изведе в ляво Петко Гешев в наказателното поле. Нападателят центрира към далечната греда, където Четин финтира защитник на гостите и би покрай Чавдаров за 3:1. След този успех колежани запазиха 13-то място с 16 точки. В 14-тия кръг те гостуват на Ямбол.

7. Атлетик (Куклен)                   13    7   1   5   22:22   22
 8. Миньор (Раднево)                   12    7   1   4   28:16   22
 9. Ямбол 1915 (Ямбол)                 13    7   1   5   41:23   22
10. Асеновец 2005 (Асеновград)         13    6   0   7   22:29   18
11. Димитровград 1947 (Димитровград)   13    5   1   7   12:26   16
12. Розова долина (Казанлък)           13    5   1   7   22:22   16
13. Евроколеж (Пловдив)                13    5   1   7   31:35   16