Отборът на Марица Цалапица загуби с 0:2 от “Спартак” Ново село в дербито на “Б” ОФГ “Запад”, пише marica.bg. На “Цалапица арена” футболистите на Петър Дафчев пропуснаха дузина положения за гол, но късмета им не беше на тяхна страна. С пропуски се отличиха бившият играч на Марица и Локомотив Красимир Димитров и Васко Василев – Стълба.

Освен това цалапичани удариха и греда в средата на второто полувреме чрез Неделчев. Двете попадения за Ново село отбеляза Николай Станчев. Първо 60-ата минута нападателят стреля от 25 метра по диагонала, топката тупна пред вратаря и влезе за 0:1.

Десет минути преди края при една контра Станчев се озова сам срещу стража на Цалапица, преодоля го и отбеляза за 0:2.

От тима на Марица /Цалапица/ коментираха кратко: “Днес по-добрият отбор победи. Оставаме в добри позиции за първото място, така че няма място за унилост.
Битката е дълга.”

С тази победа Ново село излезе начело в класирането с 16 точки, а Цалапица остана на второ място с 15 точки. Тройката запълва Тракиец Катуница с 13 пункта.