Отборът на Евроколеж записа пета загуба в първенството от Димитровград с 1:2 в мач от 9 кръг. За домакините точни бяха Колев и Сантов, а за пловдивчани вкара Йордан Мегенов. Колежани завършиха с десет души след като беше изгонен Мирослав Караилиев в 60 минута.
Първата част беше много слаба за двата тима, които не затрудниха двамата вратари с нищо. Въпреки това Димитровград вкараха гол с единствения си удар във вратата на Апостол Стоянов. В 29 минута защитата на колежани сгреши и позволи на домакините да организират бърза атака по дясното крило чрез Джан Халем. Играчът достигна наказателното поле и намери Антон Колев, който отклони топката в далечния ъгъл на Стоянов. В началото на втората част колежани започнаха много активно и на няколко пъти затрудниха вратаря Георгиев. В 54 минута пловдивчани успяха да изравнят. Първо Васко Гуджев изпълни опасен ъглов удар, а стажът на домакините с мъка изби топката отново в корнер. Сезгин Четин центрира от ляво, а на предната греда Йордан Хърков отклони топката. Пред вратаря Георгиев Мегенов между двама защитници успя да засече коженото кълбо за 1:1. Малко след това устрема на колежани беше спрян в 60 минута. Халфът Караилиев напусна за втори жълт картон. Домакините се възползваха от ситуацията в в 70 минута успяха да стигнат до трите точки след гол на Сантов. С тази загуба колежани са вече 13-ти в класирането с 10 точки. Следващата седмица те гостуват на Верея.