Отборът на “Марица” постигна равенство 1:1 при гостуването си на “Литекс” в мач от 10-ти кръг от първенството на Втора лига, игран в събота на градския стадион в Ловеч. Двата отбора изиграха интересен мач, в който поделиха точките. “Марица” игра стабилно, показа добра тактическа дисциплина и заслужено спечели една точка. Двубоят бе близо 100 минутен, а на трибуните присъстваха едва около 40 зрители.
Първата част бе относително равностойна, като положенията пред двете врати бяха малко. Опитния Искрен Писаров успя да изведе домакините напред в резултата в 34-та минута, след като засече с глава добро центриране.
И през втората част двата тима играха равностойно. В 53-та минута при една опасна атака на маричани Венцислав Гюзелев бе повален в наказателното поле и съдията Давидов отсъди дузпа, но спести червения картон на играча на домакините. Потърпевшият Венцислав Гюзелев реализира отсъдената дузпа и изравни резултата. След гола домакините опитаха да променят резултата, но “жълто-сините” се бранеха организирано, като не пропускаха да контраатакуват във всеки удобен случай. Домакините на два пъти удариха гредите на вратата на Илия Николов. И въпреки близо осем минутното продължение назначено от Давидов и множеството статични положения отсъдени от него, до края на мача нов гол не падна и двата отбора поделиха точките.
Така “Марица” вече има 10 точки в своя актив и заема 12-то място преди утрешните двубои. В следващия кръг “жълто-сините” приемат тима на “Локомотив” (Горна Оряховица), като има вероятност мачът да се играе на стадион “Марица”. Срещата е на 13 октомври, петък, от 16 часа.
Втора лига, останалите резултати от съботните мачове от 10 кръг:
Ботев (Гълъбово) – Лудогорец 2…………………0:0
Струмска слава – Черноморец (Балчик)…….0:2/Цветан Илиев 3’, 62’/
Несебър – Нефтохимик………………………………2:1/0:1 Даниел Стаматов 10’, 1:1 Джунейт Али 62’, 2:1 Николай Костов 73’/
Литекс – Марица………………………………………..1:1 /1:0 Искрен Писаров 34’, 1:1 Венцислав Гюзелев 54’-дузпа/
ЛИТЕКС: 1. Диян Вълков, 22. Ангел Лясков, 98. Георги Търтов, 18. Ивайло Раденцов – КАПИТАН, 16. Иван Иванов, 14. Искрен Писаров, 6. Махаил Минков, 4. Николай Христов, 5. Петко Ганев, 99. Тихомир Кънев, 7. Христо Кирев. Резерви: 13. Петър Петров, 73. Дилян Димитров, 17. Добромир Бонев, 88. Иван Турицов, 8. Константин Генков, 3. Мартин Симеонов, 23. Тихомир Тодоров; Треньор: Живко Желев
МАРИЦА: 1. Илия Николов – КАПИТАН, 3. Атанас Ташолов, 4. Мирослав Пушкаров, 22. Атанас Куманов, 17. Костадин Дяков, 2. Никола Марин, 19. Петър Чалъков, 21. Христо Янчев /7. Джунейт Яшар/, 23. Свилен Щерев /20. Борислав Караматев/, 10. Димитър Юруков, 8. Венцислав Гюзелев /9. Рангел Игнатов/. Резерви: 12 Димитър Грабчев, 16. Алил Кардашев, 18. Даниел Спасов, 11. Иван Гендов; Треньори: Стоян Димитров и Стойчо Драмов
Съдийски състав за мача: ГС: Георги Давидов, АС1: Милен Арабаджиев, АС2: Ивайло Атанасов, 4-ТИ: Никола Атанасов, СН: Георги Славов