Отборът на Сокол (Марково) победи Евроколеж с 2:0 в мач от 5-ти кръг на Трета лига – Югоизточна група, игран на стадиона в Марково.

Домакините започнаха добре мача и още в 12-та минута получиха дузпа за нарушение на вратаря на Евроколеж Георги Петров срещу Александър Стойчев. Именно последният изпълни наказателния удар и бе точен за 1:0. След гола домакините можеха и да удвоят, но не се справиха със завършващия удар. За гостите пък Ники Николов стреля слабо във вратаря, а Михайлов бе неточен. В 28-та минута пак Николов бе изведен добре от Куртев и реализира, но голът бе отменен заради засада. Малко по-късно отново Николов, който бе сред най-дейните в офанзивен план за Евроколеж, пропусна да изравни. За сметка на това домакините бяха доста по-съсредоточени и удвоиха в 42-та минута. Томас Петров акробатично засече отблизо едно центриране току пред погледа на вратаря Петров.

Втората част бе доста скучна, а домакините незнайно защо залагаха повече на защитна игра, макар да имаха и шансове за трети гол. В 74-та минута Мегенов от гостите бе съборен в наказателното поле от вратаря на Сокол, но рефера се направи, че не вижда и подмина положението. Малко по-късно Мегенов стреля неточно, а в края на мача Куртев удари напречната греда.

Сокол са 5-ти с 9 точки, но и с мач по-малко, а на 6-ти септември срещат Арда в 1/2 мач от междуобластния етап за Купата на България. Сериозно селектирания Арда днес додрапа до 0:0 като гост на Загорец в Нова Загора, като и двата отбора все още нямат допуснат гол. Двубоят между Сокол и Арда ще се играе в Димитровград, като кмета на Кърджали Хасан Азис подготвя организирано извозване с автобуси до димитровградския стадион “Миньор”.

Загубата е трета поредна за Евроколеж, които след добрия старт записаха неприятни резултати, като някои от загубите бяха доста изразителни. Непостоянността в резултатите на “колежани” се превръща в традиция в последните сезони, въпреки треньорските промени, които всъщност са само фасадни. В следващия кръг Евроколеж приема в Оризари Атлетик (Куклен), който днес разби Димитровград с 4:0, но и този път при кукленци не се мина без напрежение и кавги в мача.

В друг мач от кръга днес Асеновец победи с класическото 3:0 Верея-2, записвайки първа победа през този сезон. На стадион “Шипка” станимаклии допуснаха доста по-малко грешки в отбрана и това се отрази на крайния резултат. Победата едва ли радва феновете в Асеновград, тъй като тима е заел ролята на аутсайдер още в самото начало на сезона.
Утре са последните два мача от кръга, като по всяка вероятност групата ще има нов водач – Ямбол. Тимът има за задача да победи последния Тунджа в село Ягода.

5. Сокол (Марково)                     4    3   0   1   12:4     9
 6. Миньор (Раднево)                    5    3   0   2   11:8     9
 7. Карнобат (Карнобат)                 5    3   0   2   15:8     9
 8. Атлетик (Куклен)                    5    3   0   2    9:8     9
 9. Розова долина (Казанлък)            5    2   1   2    4:4     7
10. Евроколеж (Пловдив)                 5    2   0   3    9:15    6
11. Раковски 2011 (Раковски)            4    2   0   2    4:3     6
12. Левски (Карлово)                    4    2   0   2    8:4     6
13. Верея II (Стара Загора)             5    1   1   3    5:10    4
14. Асеновец 2005 (Асеновград)          5    1   0   4    7:12    3