Футболният тим на Хебър, пълен с пловдивски футболисти, завърши победно участието си в първенството на трета югозападна футболна лига.
В среща от последния 34-ти кръг хебърци надделяха с 2-1 над гостуващия Миньор (Перник). Резултатът от мача беше формиран още до почивката.
Хебърци поведоха с 1-0 още в 7-та минута. Попадението беше дело на Георги Георгиев, който се разписа от близо с добавка. Миг преди това Цветелин Тонев проби отдясно и шутира към мрежата на Миньор, чийто вратар обаче отби кълбото в краката на Георгиев. Миньор върна попадението още при следващата атака. Изравнителен гол вкара Весков, който с много точен удар от движение направи безпомощен Димитър Георгиев – 1-1. Хебър натисна отново, но трябваше да чака до 34-та минута за да вземе отново лидерство в резултата. И този път в основата на попадението беше Тонев. Пъргавият и техничен щурмовак на Хебър разпиля защитата на „чуковоте” отдясно и поднесе топката на връхлитащият Красимир Здравков, който със зверски шут опита да скъса мрежата на перничани – 2-1. До почивката перничани можеха да вкарат втори гол, но напречната греда се оказа помощник на вратарят Димитър Георгиев след далечна тупалка на Даниел Гогов.
Втората част започна с голова възможност за Хебър, но ударът на Ангел Лачов по диагонала бе париран от вратаря на Миньор. В 64-та минута Ангел Лачов направи невероятен пропуск от 2 метра, изпращайки топката в аут. Минута след това пак той пропусна да вкара 3-ти гол за Хебър. Последва опасно положение за гостите при което пазарджишкият страж Георгиев трябваше да се намесва решително. До края на мача двата тима си размениха по още едно отлично положение. Най-напред опасен удар на Тонев мина на сантиметри от вратата на Миньор, а в 87-та минута пък Димитър Георгиев беше последна преграда пред мрежата на хебърци.
Хебър: Георгиев, Геров(к), Мичков, Иванов, Павлов, Здравков, Атанасов(76-Стоянов), Милушев, Тонев, А. Лачов(78-Джамов), Г. Георгиев(61-Ст. Лачов)

2. Септември (Симитли)                34   21   9   4   62:28   72
 3. Миньор (Перник)                    34   20   8   6   58:37   68
 4. Сливнишки герой (Сливница)         34   19   2  13   69:39   59
 5. Беласица (Петрич)                  34   16  11   7   52:34   59
 6. Хебър 1918 (Пазарджик)             34   18   4  12   68:41   58
 7. Чавдар (Етрополе)                  34   17   2  15   60:46   53
 8. Марек 1915 (Дупница)               34   15   7  12   51:50   52
 9. Рилски спортист 2011 (Самоков)     34   12   7  15   53:61   43
10. Пирин (Гоце Делчев)                34   12   6  16   45:41   42
11. Пирин 1941 (Разлог)                34   11   8  15   36:55   41