Вторият отбор на “Марица” спечели първото място в крайното класиране на “Б” ОФГ -запад. Това се случи след като “жълто-сините” надделяха с 0:1 като гост над прекия конкурент “Марица” (Цалапица) в отложен мач, игран в мрачния неделен следобед, на стадиона в село Цалапица. Доста публика изгледа мача между двата най-добри отбора в групата.

Голмайсторът Ирфан Юсеинов след двубоя

Двата тима изиграха оспорван двубой, в който пловдивчани създадоха повече чисти положения, играха по-концентрирано и заслужено стигнаха до успеха. Домакините също имаха своите шансове, но не успяха да ги оползотворят. Първата част завърши при нулево равенство, а скъпоценното попадение след почивката отбеляза Ирфан Юсеинов – Арфата в 68-та минута. Така тима от Пловдив завърши редовния сезон без допусната загуба и нанесе първа и единствена загуба на тима на “Марица” (Цалапица)

След двубоя делегата на мача връчи на победителите приза за първенец в групата.

Тимът на “Марица”-2 (Пловдив) ще спори за място в “А” областна група с един измежду тимовете на “Гоце Делчев” (Горни Воден), ФК “Дълго поле” или “Вихър” (Войводиново). Четирите победителя от “Б” областните групи се борят за две вакантни места. Очаква се следващата седмица ЗС на БФС – Пловдив да изтегли жребият за баражите, които се провеждат на неутрален терен. При изкачване на “Сокол” (Марково) в Трета лига ще се освободи още едно място в “А” ОФГ, в такъв случай ще бъде насрочен допълнителен бараж между загубилите отбори.

Марица (Цалапица) – Марица-2 (Пловдив) 0:1 – Ирфан Юсеинов – Арфата 68’

Марица (Цалапица): Митко Димитров, Васил Василев, Димитър Иванов, Стоян Нижков, Атанас Недялков, Георги Спасов, Милен Манчев, Стоян Биволарски, Марин Манчев, Петко Фанев, Костадин Манчев – капитан (Георги Балджиев, Георги Стойнов, Любомир Балованов, Любомир Стамболийски, Стефан Асенов, Иван Димитров, Петър Ангелов)

Марица-2 (Пловдив): Константин Велков, Шенол Шерифов, Павел Христов – капитан, Данчо Узунов, Веселин Димитров, Кристиян Моллов, Милен Танчев, Янко Узунов, Ирфан Юсеинов, Веселин Тосев (Димитър Шишков, Йордан Пейчинов, Юсуф Тарал, Димитър Солаков, Иван Пастърмаджиев)