Футболният тим на Чепинец (Велинград) изпадна и математически от състава на трета югозападна футболна лига след домакинска загуба с 1-4 от Велбъжд (Кюстендил).
Велинградчани бяха вдигнали бялото знаме още преди мача. В групата за срещата с „черешарите” попаднаха куп юноши, от което стана ясно, че Чепинец няма да може да се противопостави на борещият се за оцеляване тим от Кюстендил.
В друг мач от отминалия 31-ви кръг Свобода (Пещера) взе живителни 3 точки от Сливнишки герой (Сливница), побеждавайки го с 2-1. На два пъти точен за домакините от дузпи беше Николай Манчев. Победата остави реални шансовете на пещерци за оцеляване в групата.

Хебър загуби с 2-1 днешната си визита на Чавдар (Етрополе). Срещата беше от 31-вия кръг на Трета югозападна футболна лига и се игра на отлично подготвения терен в Етрополе. Мачът започна повече от добре за пазарджиклии, които поведоха с 0-1 още в 10-та минута. Точен за хебърци беше Георги Георгиев. След попадението гостите продължиха да нападат и това им донесе неприятности в защита. На два пъти етрополци хванаха на контраатака неподготвена отбраната на Хебър и в рамките на 20 минути се стигна до пълен обрат в резултата – 2-1.
През втората част играчите на Танчо Калпаков се опитаха на свой ред да стигнат до обрат, но срещнаха много добре организираната защита на Чавдар.
“Във второ поредно гостуване не показваме това, което демонстрираме на домашен терен. Липсваше ни и агресия и острота. Има много да работим и върху тактическата дисциплина”, заяви след края на срещата наставникът на Хебър Танчо Калпаков.

2. Септември (Симитли)                31   20   7   4   57:25   67
 3. Миньор (Перник)                    31   19   7   5   53:33   64
 4. Беласица (Петрич)                  31   15  10   6   49:30   55
 5. Сливнишки герой (Сливница)         31   17   2  12   63:35   53
 6. Чавдар (Етрополе)                  31   16   2  13   55:39   50
 7. Хебър 1918 (Пазарджик)             31   15   4  12   57:39   49
 8. Марек 1915 (Дупница)               31   14   6  11   41:42   48
 9. Рилски спортист 2011 (Самоков)     31   11   7  13   44:53   40
10. Пирин (Гоце Делчев)                31   11   6  14   41:38   39
11. Пирин 1941 (Разлог)                31   11   6  14   31:47   39