Хебър загуби с 1-2 днешното си гостуване на Германея (Сапарева баня). Срещата беше от 29-тия кръг на Трета югозападна футболна лига. Мачът започна отлично за Хебър, който още в 12-та минута поведе в резултата с 0-1. Точен от дузпа беше Цветелин Тонев, който вкара попадението с мощна тупалка в горния ляв ъгъл на вратата на домакините. Германея се върна в мача в 28-та минута, когато също от дузпа точен за домакините беше Богоев. Най-тежкото нарушение във футбола беше отсъдено за игра с ръка на Ангел Лачов в наказателното поле на хебърци. До почивката и двата отбора пропуснаха своите положения за нов гол. Славков и Богоев пробваха да вкарат неуспешно от Германея, а Ангел Лачов пропусна отлична ситуация за Хебър.
След почивката играта беше доста по-разпокъсана. В 68-та минута пропуск с глава направи Янкулски. Треньорът на Хебър Танчно Калпаков опита да освежи играта на своите с двойна смяна като в 69-та минута пусна в игра нападателите Здравко Лазаров и Димитър Стоянов на мястото на Коко Атанасов и Стефан Лачов.
Вместо гол за Хебър обаче се стигна до пълен обрат в резултата. Това стана в 72-та минута, когато резервата Радостин Дикин се възползва отлично от грешка в отбраната на Хебър и прободе Димитър Георгиев за крайното 2-1. В заключителните акорди на срещата домакините се опитваха всячески да накъсват играта и убиват темпото, а хебърци така и не успяха да намерят верния брод към вратата на Германея.
Хебър: Димитър Георгиев, Васил Геров, Иван Иванов, Димитър Мичков, Илиян Марчев, Спас Милушв, Цветан Павлов, Константин Атанасов, Цветелин Тонев, Ангел Лачов и Стефан Лачов(Здравко Лазаров, Димитър Стоянов, Георги Георгиев)

В друг мач от същия кръг Свобода (Пещера) записа изключително важни три точки, след успех над Рилски спортист с 2:1, като така запазва шансовете си за оставане в групата. Във Велинград, местния Чепинец, който вече изпадна, удари Сливнишки герой с 3:2.

2. Септември (Симитли)                29   18   7   4   53:23   61
 3. Миньор (Перник)                    29   17   7   5   47:32   58
 4. Беласица (Петрич)                  29   15  10   4   47:25   55
 5. Сливнишки герой (Сливница)         29   16   2  11   59:31   50
 6. Чавдар (Етрополе)                  29   15   2  12   53:37   47
 7. Хебър 1918 (Пазарджик)             29   14   4  11   53:36   46
 8. Марек 1915 (Дупница)               29   12   6  11   35:39   42
 9. Рилски спортист 2011 (Самоков)     29   11   7  11   42:47   40
10. Пирин (Гоце Делчев)                29   11   6  12   40:35   39
11. Ботев 1937 (Ихтиман)               29   12   1  16   45:52   37