Футболистите на Лудогорец отново са шампиони на България. Разградчани победиха с 0:3 на Лаута, след като им се наложи първо да пляскат на съдията, когато той изгони Велковски от Локо Пд напълно незаслужено.

Мачът стартира с домакински натиск. “Смърфовете” имаха добра възможност да открият резултата още 3-ата минута. Кирил Котев пропусна от няколко метра, пращайки с глава топката над напречната греда. Малко по-късно Мартин Камбуров центрира към Умарбаев, който отправи силен изстрел, но за късмет на Ренан той се оказа неточен.

Локомотив (Пловдив) - Лудогорец
Постепенно Лудогорец успя да вземе инициативата и създаде няколко положения. В 11-ата минута Абел Анисе попари домакините. Халфът се разписа с глава след центриране на Вандерсон от корнер.

В 38-ата минута Марселиньо изведе на голова позиция Джонатан Кафу, но нападателят стреля слабо и Илко Пиргов неутрализира опасността.

Секунди по-късно Марселиньо направи пропуск от няколко метра.

В 45-ата минута се разрази меле на терена. Димитър Велковски и Светослав Дяков получиха директни червени картони и напуснаха принудително терена. Футболистът на “смърфовете” бе санкциониран, тъй извърши нарушение срещу Марселиньо. Дяков пък се опита да защити свой съотборник и извърши глупост като избута в лицето Велковски.

В 62-ата минута Веселин Марчев отправи топовен шут с левия крак, но Ренан бе заел добра позиция и изби в корнер.

В 74-ата минута “орлите” сложиха точка на спора. Вандерсон вкара красиво попадение с мощен изстрел отдалеч.

В 81-ата минута Натанаел вкара трето попадение за “зелените”. Бранителят бе изведен под ъгъл сам срещу вратаря е не остави никакъв шанс на Пиргов. Преди на навести мрежата кълбото срещна напречната греда.