Отборът на “Ураган” (Бояджик) отново се оказа непреодолимо препятствие за първомайския “Борислав”. В изтеглен двубой от 30-ия кръг от първенството на Югоизточната Трета лига двата тима завършиха наравно 2:2 на Градския стадион в Първомай.

Домакините започнаха мача надъхано на мокрия терен и натиснаха съперника, който се бе подредил добре в половината си и разчиташе на контраатаки. Още във 2-ата минута обаче централният нападател на гостите Николай Вълев слаломира между защитниците на “Борислав” и стреля в горната греда. Първомайци реагираха като ужилени и затегнаха обръча. В 16-ата минута Васил Колев открадна топката в наказателното поле и центрира отдясно, но сантиметри не достигнаха на Андрей Атанасов да засече топката.

Андрей Атанасов обстрелва вратата

Три минути по-късно Атанасов успя да стреля след ново центриране, но вратарят Димитър Александров с голяма доза късмет успя да отбие топката, която се търкулна на педя извън вратата. В 24-ата минута Динко Митрев получи перфектен пас от Пейо Батинов и изскочи сам срещу противниковия вратар, който обаче успя да опази вратата си. Към края на полувремето темпото поспадна и почивката дойде при нулево равенство. Отново заваля дъжд и теренът стана труден за игра.

Втората част започна с шок за домакините. Още в 49-ата минута нападателят на “Ураган” Добромир Димитров бе изпуснат от първомайските защитници, откъсна се сам срещу Васил Кузманов, излъга ги и прати топката в празната врата – 0:1. Старши треньорът на “Борислав” Александър Стойчев реагира мигновено и влезе в игра като втори център нападател на мястото на дефанзивния халф Христо Иванов. Бориславци заиграха рисковано, хвърляйки се в атака. В 59-ата минута Александър Стойчев с глава не успя да насочи топката във вратата и тя мина на половин метър над гредата.

Първото попадение на Стойчев

Първомайци натискаха и положенията се редяха едно след друго, но така и не успяваха да вкарат втори гол. Гостите от своя страна контраатакуваха много опасно. Все пак домакините стигнаха до изравняване в 74-ата минута, когато Георги Неделчев центрира отдясно и Александър Стойчев с глава прехвърли вратаря и Александров и прати топката в далечния ъгъл на вратата му – 1:1. След изравнителния гол първомайци станаха още по-напористи. Отново Стойчев стреля с глава след подаване на Джунейт Узунов, но не успя за уцели вратата. Четири минути преди края с впечатляващ рейд Пейо Батинов нахлу в наказателното поле на противника и бе съборен, но реферът Николай Николов подмина ситуацията.

Ураган повежда за втори път в мача

Драмата настъпи в даденото от съдията триминутно продължение. Домакините се хвърлиха в тотална атака. Топката обаче бе изритана от защитниците на “Ураган” към центъра на терена. Там тя попадна у опитния Станимир Димитров, който забеляза, че вратарят Кузманов е излязъл напред и с удар от 40 метра, с огромна доза късмет, успя да го прехвърли и топката влезе в мрежата в 91-ата минута за 1:2. Бориславци подновиха играта от центъра и се втурнаха на отчаян щурм. Джунейт Узунов стреля от границата на наказателното поле, вратарят Александров плонжира, но не успя да улови мократа топка и дебнещият Александър Стойчев от упор простреля вратата – 2:2.

БОРИСЛАВ – УРАГАН (Бояджик) 2:2

Голмайстори: 0:1 (49`) Добромир Димитров, 1:1 (59`) Александър Стойчев, 1:2 (90+1`) Станимир Димитров, 2:2 (90+3`) Александър Стойчев.

БОРИСЛАВ: Васил Кузманов, Джунейт Узунов, Радослав Влашев, Апостол Павлов, Георги Неделчев, Пейо Батинов, Христо Иванов (54` Александър Стойчев), Динко Митрев (72` Антон Колев), Андрей Атанасов, Шабан Османов, Васил Колев.

УРАГАН: Димитър Александров, Стоян Маринов, Александър Андонов, Иван Жечев, Добромир Димитров (90+2` Димитър Павлов), Станислав Славов, Станимир Димитров, Стойко Колев, Красимир Андонов, Николай Вълев (87` Иван Иванов), Георги Христов.

Съдии: Николай Николов, Иван Николов и Кристина Станчева (Хасково).