Пирин победи Локо Пд с 1:0 в мач от 22-ия кръг на Първа лига. Попадението отбеляза Орлин Старокин в 14-ата минута. Башлиев осъществи отличен пробив по дясното крило, завъртя няколко пъти Дими Бакалов и центрира в наказателното поле на гостите. Защитник на смърфовете изчисти лошо, Старокин овладя топката на гърди и след шут от въздуха с левия крак от границата на наказателното поле вкара в долния ляв ъгъл на Ел Харуби.

Само 120 секунди преди това пловдивчани пропуснаха да реализират. Мартинович намери перфектно Умарбаев, но нападателят шутира от 7-8 метра в ръцете на Макенджиев.

Гостите са без голямата си звезда Мартин Камбуров, който е болен и е извън групата.

В 28-ата минута Дани Кики шутира от фаул, Макенджиев не видя добре топката, но в последния момент успя да я избие с крак в корнер.

До края на полувремето нямаше повече сериозни опасности пред двете врати и Пирин се прибра на почивката с гол преднина.

В 62-ата минута благоевградчани бяха близо до второ попадение. Иван Цветков получи извеждащ пас и стреля от 16-17 метра с левия крак, но диагоналният му шут не се получи. Локо отговори подобаващо в 67-ата минута, когато Ванчо Траянов намери с над 30-метров пас непокрития Стефан Велковски, вторият стреля с глава, но Макенджиев спаси.

В 70-ата минута реферът Волен Чинков спести втори жълт картон на Стефан Йевтоски, който получи първо предупреждение секунди по-рано.

След тази ситуация гостите наложиха превъзходство и в 81-ата минута можеха да изравнят чрез Дани Кики, който остана непокрит в наказателното поле на Пирин, но диагоналният му шут бе избит от Макенджиев в корнер.

Малко по-късно нервите на треньора на Локо Едуард Ераносян не издържаха и той бе изгонен за реплика към реферите, след като през първото полувреме получи предупреждение за същото. (ВИЖ ТУК) След това пък Едо влезе в диалог с хора от агитката на черно-белите и отправи реплика към един от тях: “Ти пък много разбираш”. Думите на Едо бяха предадени от коментатора на мача от Диема Спорт.

31 КОМЕНТАРИ

1. 5
    19

Серете по темите за Гранда Локо,скоро като се разпаднете само това ще ви остане Жълти Капути

2. 8
    15

Много злощастен мач за нас, но това е футбола! Както бихме първия кръг, така днес загубихме след като бяхме изненадващо по-добри от съперника!
    Днес беше най-силния ни мач от трите ни изиграни до момента! Пирин ги покри късмета и Макенджиев поне 4 пъти!
    Има и такива мачове и е добре, че важните такива тепърва предстоят и имаме време за поуки и поравка!

• 15
      8

ти кой мач гледа бе тъпак? или си толкова прост..

3. 9
    11

Загубихме мач, в който тотално надиграхме съперника! Ние не успяхме да си вкараме положението, а Пирин успяха.Какво играха Пирин след гола? Както бихме Верея с късмет, сега загубихме заради липса на такъв.Аз разбирам Пирин да са ни смачкали с игра и резултат да си косим нервите.Във футбола е така -един път късметът е с теб, друг път ти обръща гръб.Лошото е, че не знам за кой път си проваляме по уникално идиотски начин шанса да се класираме за ЕКТ през първенството.Имаме толкова лека програма и пак не съумяваме да се възползваме.Не знам вече, какво трябва да се направи честно! Мачът го загубихме заради дебелата глава и арменската арогантност на Ераносян.Тези тънки сметки на арменеца дето си ги правише с нулева селекция да се класира за Европата се сгромолясаха скоропостижно.Не може да виждат с бащата, че са зависими от Мартин и да не намерят негова алтернатива.Арменецът си мислише, че с вътрешни рокации ще се справи с наличните футболист…е да, ама не! Видяхме го Дани, като капитан и на мястото на императора, как се представи.Според вас справи ли се? Другият проблем бе, че след като проблемът ни бе в защита Едо не успя да я подсили и да предаде малко класач отзад, а много добре виждаше и знаеше проблемите при двата бека.Ако не ни провали Везалов, ще е Крумов, и докато първия направи много добър мач, то Пламен беше на другия полюс! Не стига, че цял мач беше абсолютна дупка на фланга, ами как не успя тая топка поне веднъж да я центрира? Същия е като троянския кон Крум Стоянов – пълни дупки в зоната си и ужасно некадърни, когато трябва да се центрира.Едва ли Ераносян не вижда или не знае колко я може Пламенчо…защо не се освбоди с 200 такъв некадърник и не се привлече друг на негово место е само в дебелата арменска глава! Щото който и да беше взел, щеше да е по-добре от тоя палячо!А какво да кажем за Димо дето трети мач е невъзможен за гледане.За разлика от него изгонения Карагарен не спира да бележи с Дуна- два на жълтите и един на сините.Да разполагаш с по-класен отбор от твоя опонент, и да не можеш да го биеш виновен е тоя дето кара влака т.е. Ераносян.Като добавим и провала в селекцията със двете чуждестранни ментета Мартинович и Луке, и това че тия дето изгони играят силно в новите си отбори показва нагледно, какъв специалист е Ераносян! Аз няма да говоря…резултатите на арменеца ще говорят повече.

4. 17
    7

ЕЙ, ЕДУ… Ти на кого скачаш бе? На феновете ли …ти за какъв се мислиш ?

5. 29
    6

Ех, мангали, пак ви разпориха дирниците миризливи. Много сте велики, а накрая същите точки като Ботев Пд за последните 3 мача. Питайте комика къде са заплатите за 3 месеца.

6. 25
    4

за първи път пиша под статия за локото но понеже много се базикаха с Карагерен нека видят Старокин от кой отбор дойде и как ви наеба. Пирин ви го вкараха двойно този сезон

7. 23
    3

Из писанията на ЛОШО КУЧЕ от вчера 28.02.2017 at 19:32

“ЗА РАЗЛИКА ОТ БУТЯФ НИЕ НА ПИРИН ЩЕ ИМ РАЗПОРИМ ШУШОНИТЕ И ЩЕ НИ ПОМНЯТ ВЕЧНО ….. НЯМА ДА СМЕ КАТО ГОСПОЖИЧКИ А КАТА МЪЖЕ ІЛОКОМОТИВЦИ”

Дет са вика на инглийски:
    In your face BIAAAATCH!

8. 26
    4

Нахакания армен дуду, ходещ като проскубан петел, сега разбра, че ДВА пъти не се скача.
    Дърт клоун, със самочувствие на крал, ама короната му килната като на пиян арменски поп калимявката.. много ме радва този Небългарин, много.

9. 32
    5

Къде да пратя СМС да платим квартирата на Шоко?Няма да спи на гарата я!Иначе за черно белия балон…без коментар!!

10. 23
    2

Казах ли ви вчера да гледате какво праим ние а?Казах!Гледахте ли?Гледахте!И ко праим?Да съй и макрото миризливо куче!

11. 27
    9

Едо, нещастник, ти си завършен помияр! Правиш схеми и си слаб треньор – айде вън!
    няма един да тича като хората – изгони Карагарен, той вкара три гола и то два на жълтити помияри; изгони Райков, той подписа в първа лига на Холандия
    За сметка на това върна Тунчев и Роберт Петров? Ти нормален ли си? Защо не върнеш Мето Стойнев и Краси Димитров?

• 19
      4

Нема да пипате Едо ей,той е истински Локумотивец!

• 21
      2

Виж сега младеж, строя къща в Храбрино и друга в Косово, отделно имам големи борчове от хазарта и ако няма точни резултати нищо не става! Та така, време е и аз да изкарам някой лев от футбол, че с тая мизерия дето ми я плаща Клошарски ще умра от глад!

• 14

Искам те разплакан, циганино миризлив, с лилави венци и жълта сперма в устата. Аххххахаххаха, ай наздраве с Пиринско.

12. 21
    2

Проблемът е във “витамините”!Днес и аз взех двойна доза и видяхте какво стана – тръгнах да влизам с топката на терена,после пък не исках да излизам от стадиона!Казах на един от осемте фена да взиза като трета смяна щом разбира повече от мен.Утре сутринта изхвърляме всички филии с “витаминозна лютеница” в кофите на ул.”Славянска”до училище”П.Р.Славейков”.Верните ни фенове са с предимство.Помиярче,ти знаеш къде са кофите /всеки ден от тях се храниш/,събери останалите верни мургавелковци,ще правим и разбор на мача.Саде “Локу”.

13. 5
    25

а на папагалите, които мнго глорадстват ще им кажа да погледнат класирането и да си затварят човките

• 12

Гя, гя, гя циганино, гя! Да го духаш курво циганска!

14. 24
    4

Арменеца взе да лазе по нервите на всички. Дойде и разби готов отбор. Обаче на приказките много го бива!

15. 27
    3

Ядем по един – ама як, корав, шпеков.

16. 27
    3

бай Крошарски, закривай катуна и си гледай кефа – тия само ти ядат парите!

17. 28
    3

НАЗДРАВЕ!!!
    Тази вечер сме на Пиринско….
    Още вчера ви казах ,че днес ще ви пиша с пиринско в ръка ха-ха-ха…

18. 27
    5

Пари няма. Градушка също.
    Да се помолим се на Аллах , братя мюсулмани.

19. 27
    4

1:0 Вън Еду, вън и дъртите патерици! Връщайте младите, дето изгонихте!
    Г-н Крошарски – спиш ли бе? Зимай сичко в твои ръце!

20. 30
    3

Честита победа на Орлетата….
    А да попитам и чернобелите-Какво стана?Нали много се плюнчихте вчера по темите за Ботев след равенството с ЦСКА?Нали ви чакаше лесна победа?Ха-ха-ха-ха Нали Едо беше велик А?
    Тази година лига Европа през крив макарон,с тоя пенсионерски лагер смешен треньор…