Отборът на “Раковски 2011” изпусна досегашния лидер “Загорец” (Нова Загора) в мач от последния 17-ти кръг в Трета лига – Югоизточна група. Домакините от Раковски изиграха добър мач срещу силен противник и можеха да се поздравят и с успех. Иван Гендов в 15-та минута изведе “кръстоносците” напред в резултата, след хубава атака. Гостите обаче се върнаха в мача бързо – с гол пет минути по-късно те изравниха. На по-късен етап от мача, през втората част, двата тима останаха с 10 души на терена. След едно нарушение на Венцислав Изевков срещу Коста Янев двамата се спречкаха, като Янев удари състезателя на “Раковски 2011”, но и двамата бяха изгонени. След случилото се пред двата тима се отвориха доста пространства за за контри, като по-активни бяха домакините, които пропуснаха няколко изгодни ситуации. Така срещата в крайна сметка приключи наравно, което позволи Трета лига да има нов водач – тимът на Марица”, спечелил с 2:1 срещу “Борислав” (Първомай).

Тимът от Раковски ще зимува на 8-о място в класирането с 27 точки, като почти през целия есенен полусезон беше в челото на класирането. Позицията е изгодна за по-добро класиране на пролет и сериозен напредък от постигнатото през минлия сезон. “Загорец” са на втора позиция на точка зад лидера “Марица”.