Луд екшън се разигра отново във В група, видя човек на PlovdivDerby.com. Със сериозни ексцесии премина и завърши регионалното дерби между Асеновец и Марица (0:2). Към края на второто полувреме отменен гол на домакините стана причина играч на Асеновец да цапардоса в областта на шията главния съдия, а куп от играчи веднага наобиколи рефера. Той обаче не се поддаде на натиска и запази решението си, като изгони и един от футболистите на Асеновец, показвайки му втори жълт картон. След мача 5-6 млади фенове на домакините, заедно с футболисти на Асеновец, най деен от които Неджип Неджип, са опитали да влязат в съблекалнята на гостите, където маричани са празнували успеха си. За щастие те не са успели да го направят, разказа пред PlovdivDerby.com очевидец, тъй като сотаджии са се намесили навреме.

Иначе Николай Павлов откри за гостите в 38-ата минута, а Венци Гюзелев удвои преднината на маричани от дузпа в 70-тата минута. Със победата кършакалии остават само на точка от първия Загорец, които също днес записаха успех с 2:0.