Ветераните на Ботев се класираха за финала на държавното първенство. “Жълто-черните” победиха Черно море с 2:0 в полуфинала, който се игра в четвъртък на неутрален терен – на стадиона в Карнобат. Първата част завърши без голове. Стоил Фърцов даде преднина на пловдивчани в 70-та минута с красиво воле. Даниел Божков от дузпа сложи точка на спора.

На финала Ботев ще срещне Витоша (Бистрица) с Бойко Борисов в състава си. Има голяма вероятност финалната среща в първенството за ветерани да се играе на стадион “Христо Ботев” в Пловдив.

БОТЕВ (ветерани): Васил Кузманов, Атанас Зангаров, Николай Домакинов, Недко Миленов, Зарко Гогов, Костадин Койчев, Стоил Фърцов, Веселин Минев, Иван Добревски, Иван Караманов, Александър Стойчев