Вторият отбор на Локомотив II спечели срещу Спартак в пловдивското дерби на Югоизточната Трета лига. “Черно-белите” надвиха с 4:2 “гладиаторите” на “Лаута”. Двата отбора изиграха изключително интересен и динамичен двубой, който като ниво бе много над стандартите за Трета лига.

В 12-ата минута Фърков стреля от дистанция встрани от целта. Гостите отговориха с опасен удар от пряк свободен на Кирил Георгиев. В 25-ата минута Локомотив II поведе в резултата. Тодор Павлов изведе на добра позиция Кръстьо Банев, който асистира на Иван Михайлов за 1:0. В 30-ата минута опасен изстрел на Църцев бе отразен от стража на гостите. В 33-ата минута Локомотив удвои своята преднина. Ефе Али бе изведен на добра позиция, напредна и реализира за 2:0! В 37-ата минута гостите намалиха на 2:1. Мирослав Радев бе точен след пряк свободен удар. Минути след това Кръстьо Банев, Иван Арамазов и Иван Михайлов можеха да отбележат нов гол за “черно-белите”.

Спартак започна по-активно втората част и стигна до попадение в 52-ата минута, когато Радослав Влашев засече с глава центриране от корнер. Локомотив реагира мигновено и в 55-ата минута Теодор Фърков направи 3:2. В 62-ата минута Локомотив II стигна до четвърто попадение. Теодор Фърков с мощен удар разстреля вратаря на гостите за крайното 4:2.

С победата “черно-белите” събраха актив от 52 точки и се намират на 9-то място в класирането. На 29.04 от 17:00ч. пловдивчани гостуват на Родопа в Смолян.

Локомотив II игра в състав: Кристиан Томов, Видол Сейменски, Тодор Павлов, Ефе Али, Пламен Петров, Сами Мехмедов, Теодор Фърков, Иван Арамазов, Иван Михайлов, Кръстьо Банев, Васил Църцев (Стилян Иванов, Борислав Гадженаков, Тони Лесов, Марио Начев, Тодор Нейчев, Габриел Земярски, Кристиан Орманов, Иван Величков, Антон Коспартов)