Асеновец (Асеновград) победи Атлетик с 4:2 в Куклен. Двубоят е от 31-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Гостите премахнаха интригата само за четвърт час. Голмайсторът им Тодор Тодоров откри резултата в 15-ата минута. Десетина по-късно Реджеб Халил удвои. Петър Шопов пък опъна противниковата мрежа в 30-ата минута. След почивката асеновградчани чувствително намалиха темпото.

Направиха два пропуска пред отсрещната врата. После си вкараха нелеп автогол – Васил Богданов изби топката, но тя се удари в Шопов и спря в мрежата. Нови два шанса за гол пропиля Тодоров. Така се стигна до 80-ата минута, когато след центриране интригата се завърна – 2:3. 120 секунди преди края обаче, Тодоров постави точка на спора с четвъртия гол. Претенции за две неотсъдени дузпи изразиха гостите.

Така положението на кукленци се утежни още повече. Припомняме, че от Трета лига изпадат два тима, но ако изпадналите от Втора лига от зона Югоизток са повече от един, каквото е класирането към момента, то изпадащите от ЮИ Трета лига ще се увеличат на 3.