“Марица” постигна много важен успех над коравия тим на “Добруджа” в домакинска среща от 25-ти кръг от шампионата във Втора лига. Пловдивчани надделяха заслужено с 2:1 след като показаха добра игра и пълно себераздаване в двубоя. Двата състава изиграха много интересна среща, на доста високо темпо, с много атаки и хубави футболни моменти.

През първата част “Марица” беше по-активният тим и доминираше, създавайки доста интересни ситуации пред противниковата врата. В първите минути на мача “жълто-сините” на два пъти застрашиха вратата на “Добруджа”, но не успяха да стигнат до ранен гол. Усилията им бяха възнаградени в 16-та минута, когато капитанът Валери Домовчийски изпълни перфектно свободен удар и откри резултата в полза на своя тим. “Жълто-сините” продължиха да контролират играта, но гостите опитаха на два пъти да се възползват от свободните пространства, организирайки бързи контри. В 34-та минута липса на концентрация в отбраната на пловдивчани доведе до опасност, завършила с хубав удар на състезател на гостите, който срещна гредата, а при добавката Илия Николов спаси виртуозно. Малко след това се стигна до куриозна ситуация. Станислав Маламов пресира вратаря на гостите Христо Ковачев. Стражът сякаш игра с ръце извън наказателното поле, след което падна, а топката мина зад гърба му. Маламов с жест показа на съдията за неправомерни действия на вратаря, вместо да догони топката и да отбележи. В 40-та минута гостите стигнаха до изравнителен гол при второто си чисто положение. Петко Цанков успя да реализира и зарадва съотборниците си. В 42-та минута нова грешка на вратаря на “Добруджа” едва не доведе до втори гол в неговата врата. Ковачев не успя да улови една топка, а Веселин Марчев му я отне и веднага върна назад към Валери Домовчийски, който технично, от над 25 метра отправи удар към празната врата, но топката премина на сантиметри встрани от целта. Така маричани пропуснаха златен шанс да стигнат до гол точно преди почивката.

Второто полувреме не промени съотношението на силите на терена. Още в началото футболистите на “Марица” организираха чудесна така и след комбинация между петима състезатели се стигна до изстрел, който бе избит в корнер. В 55-та минута Валери Домовчийски получи топката около дъгата на наказателното поле, но пропусна да отбележи втори гол, пращайки топката на около педя встрани от вратата. Гостите също атакуваха, когато имаха такава възможност, но ударите им бяха твърде неточни, като един от тях срещна външната част на гредата. В 66-та минута поредната хубава комбинация в атака най-сетне донесе радост на маричани. Соломон Джеймс хитро изведе Веселин Марчев в изгодна позиция по левия фланг, а бързоногият футболист на “Марица” намери с успореден пас нахлуващия отдясно Симеон Вешев, който с диагонален удар простреля вратаря на тима от Добрич, отбелязвайки за 2:1. И след гола домакините не спряха да атакуват, търсейки гол, който окончателно да реши мача. Удар на Валери Домовчийски срещна гредата. Стражът на “Добруджа” пък успя да спаси шут на озовалия се очи в очи с него Веселин Марчев. В 86-та минута Соломон Джеймс изпълни близо 40-метров тъч и намери капитана Домочийски, който веднага отклони към току-що влезлия в игра Олджай Алиев, но той не успя да завърши. В последните 10 минути гостите опитаха да създадат суматоха в отбраната на маричани след няколко статични положения, но “жълто-сините” се справиха и така записаха ценен успех.

“Марица” заема 9-то място в класирането с актив от 35 точки, колкото имат “Дунав” и “Беласица” на предходните две места. В четвъртък – 13 април, възпитаниците на треньора Николай Димитров гостуват на “Крумовград”. Срещата е от 15 часа и ще бъде предавана пряко по Диема спорт. Следващото домакинство на “жълто-сините” е срещу “Ботев” II, като БФС все още не е оповестил програмата за кръговете след 26-тия.

МАРИЦА: Илия Николов, Георги Иванов, Йордан Пейчнов, Димитър Аврамов, Соломон Джеймс, Радослав Апостолов, Веселин Марчев (Айкут Янъков), Станислав Маламов (Петър Атанасов), Христиан Димитров, Симеон Вешев (Олджай Алиев), Валери Домовчийски-капитан (Георги Трифонов). РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Стефан Попов, Сали Садъков, Мартин Газиев, Илиян Йорданов. Треньор: Николай Димитров

ДОБРУДЖА: Христо Ковачев (Християн Христов), Петко Цанков, Здравко Серафимов (Денис Димов), Ибрям Ибрям, Ахмед Адемов, Шериф Осман (Лъчезар Йорданов), Божидар Чуканов (Мартин Милушев), Янчо Андреев, Денислав Ангелов, Ивайло Лазаров-капитан, Стефан Митев (Андриан Димитров). РЕЗЕРВИ: Иван Иванов, Стефан Статев. Треньор: Стефан Славов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Йордан Пейчинов, Валери Домовчийски, Илия Николов, Георги Трифонов (М); Лъчезар Йорданов, Стефан Митев, Янчо Андреев (Д)

Съдийски състав: ГС: Борис Попов (Русе), АС1: Живко Петров (Варна), АС2: Богомил Димитров (Варна), 4-ти: Денислав Сталев (Пловдив), Делегат: Асен Георгиев (Сливница), СН: Йордан Иванов (София)