Житница постигна победа с 2:4 при гостуването си на Труд в двубой от втора фаза, втора група в “А” ОФГ. Двубоят бе интересен и оспорван.

Домакините поведоха още във 2-та минута. След това гостите създадоха много положения, които така и не успяха да отбележат. Пламен Русев с две дузпи в 25-та и 30-та минути направи 1:2, като нарушенията бяха срещу Найден Терзийски. Петър Кундурджийски направи 1:4 с голове в 55-та и 60-та минути. В 88-та минута тимът на Труд върна един гол за крайното 2:4.

Гостите от Житница демонстрираха много добро ниво в този мач. Петър Чалъков и Цветан Павлов вкарват много класа в състава, а и останалите футболисти навлизат във все по-добра форма.

В следващия кръг Житница е домакин на Раковски, а Труд гостува на Тракия (Стамболийски).