Борислав (Първомай) пропусна да победи лидера Несебър като гост в среща, но достигна до равенство 3:3. Точката е голям успех за първомайци, които хвърлиха бомбата на кръга.

Мачът започна очаквано добре за домакините. Трайо Грозев откри головата им сметка. Първомайци ударха греда и загатнаха, че няма да се предадат просто така. Капитанът на Несебър Николай Костов удвои. Последваха пропуски пред първомайската врата. Секунди преди почивката обаче капитанът на гостите Никола Данчев намали на 2:1. През втората част първомайци проведоха успешни контраатаки и шокираха съперника. Християн Момчилов изравни. Скоро Иван Аврамов направи обрата факт – 2:3. Противникът се вдигна на щурм. Заредиха се атака след атака. Грозев пропусна да вкара дузпа. Нуретин Пюскюлю пък тресна гредата. Едва в последните секунди на даденото от съдията продължение, влезлия като резерва Виктор Янев изравни за окончателното 3:3.

3 март 2023 г., петък, 14:30 ч / XXII кръг:
Несебър (Несебър) - Борислав 2009 (Първомай)              3:3 (2:1)
4 март 2023 г., събота, 15:00 ч / XXII кръг: