Марица записа ценна победа като гост на Литекс. „Жълто-сините“ изиграха много силен мач и стигнаха до обрат с 1:2 срещу стабилния тим от Ловеч. И двете попадения за пловдивчани отбеляза Станислав Маламов.

В двубоя участие не взеха капитанът Валери Домовчийски, Сали Садъков и Дъглас Иванов, които са болни. Мачът пропусна и контузеният Стефан Попов, а Айкут Янъков отсъстваше по лични причини. Въпреки кадровите проблеми пловдивчани стигнаха до заслужен успех.

Срещата не започна добре за Марица, след като домакините реализираха ранен гол. Капитанов откри за домакините в 10-та минута. Илия Николов изби удар, но на втора греда Капитанов отбеляза в опразнената врата. В 45-та минута Георги Трифонов се пребори за една топка в наказателното поле, след което намери Станислав Маламов, който насочи топката между падналия вратар и защитник, застанал на голлинията. В 58-та минута Димитър Аврамов центрира, а Маламов засече прекрасно за 1:2, отбелязвайки своя втори гол в мача. До края на срещата пловдивчани имаха още няколко отлични възможности за гол, но не успяха да направят победата си по-изразителна. Два удара на Радослав Апостолов бяха близо до целта, но първият бе избит от вратаря Орлинов в корнер, а другият бе неточен. В 89-та минута Петър Атанасов от дистанция бе неточен на празна врата, след като стражът се бе включил напред.

Марица заема 7-то място във временното класиране с равни точки с 6-тия Спартак (Плевен), като „жълто-сините“ се доближиха на 3 точки от челната тройка. За тимът предстоят две поредни, но трудни домакинства. В първото от тях възпитаниците на треньора Николай Димитров приемат бойкия отбор на Дунав (Русе), а във второто – фаворитът за влизане в Първа лига Етър.

МАРИЦА: Илия Николов, Мартин Газиев, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Соломон Джеймс, Ифеани Дейвид (Петър Атанасов), Милен Танчев, Радослав Апостолов, Станислав Маламов (Христиан Димитров), Георги Трифонов (Симеон Вешев), Веселин Марчев © 🟨 (Йордан Пейчинов). РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Олджай Алиев, Илиян Йорданов. Треньор: Николай Димитров

ЛИТЕКС: Марин Орлинов, Георги Радев, Матия Пейович, Александър Бучков (Иван Пенев), Иван Иванов, Христо Иванов (Мерт Дурмуш), Георги Стайков 🟨 (Йоан Лозанов 🟨), Илиян Капитанов ©, Юсеин Касов (Сулиман Абдулганию), Виктор Василев (Евгени Игнатов). РЕЗЕРВИ: Майкъл Матев, Галин Ташев, Слави Косов, Васил Нанков. Треньор: Андрей Андреев

Съдийски назначения: ГС: Стилян Колев, АС1: Илиян Капарашев, АС2: Никифор Велков, 4-ТИ: Станимир Тодоров, СН: Милко Николов
18 февруари 2023 г., събота, 14:00 ч / XIX кръг:
Литекс (Ловеч) - Марица 1921 (Пловдив)                    1:2 (1:1)
Струмска слава 1927 (Радомир) - Янтра 2019 (Габрово)      0:1 (0:1)
Миньор (Перник) - Добруджа 1919 (Добрич)                  0:1 (0:1)
19 февруари 2023 г., неделя, 14:00 ч / XIX кръг: