“Марица” допусна първа домакинска загуба през този сезон, след като отстъпи с 1:2 на “Струмска слава”. Срещата бе от последния за есенния полусезон кръг във Втора лига. Двубоят се игра на тежък терен след валежите през последното денонощие, което затрудни повече по-техничният тим на домакините. Пловдивчани изиграха слабо първо полувреме и по-добро второ, но индивидуални грешки не позволиха на тима да вземе нещо повече от този мач.

През първата част положения пред двете врати липсваха. Станислав Маламов отправи един от малкото удари към вратата на гостите, които от своя страна стреляха няколко пъти неточно от дистанция. В 44-та минута след центриране и намеса с глава на Георги Иванов топката попадна в състезател на тима от Радомир. Последва нарушение срещу него, след което бе отсъдена дузпа. Антон Тунгаров бе точен и даде преднина на своя отбор. Така първата част приключи с преднина за гостите, макар да не успяха да създадат чисто положение.

Втората част започна лошо за пловдивчани. Пресечен пас в центъра на терена и последвалото го подаване изведе на голова позиция състезател на гостите, който стреля. Илия Николов спаси, но при добавката Антон Тунгаров направи 0:2. По-добрата игра на домакините през втората част не доведе до много голови положение пред вратата на гостите, но с течение на времето натискът се засилваше. Най-чистото положение през тези минути се откри пред Петър Атанасов. Станислав Маламов проби от ляво, извади топката на Атанасов по земя на малкото наказателно поле, но нападателя стреля неточно с левия крак. В 82-та минута голмайторът за гостите спря с ръка удар към вратата и получи втори жълт картон. Мартин Газиев изпълни отлично свободния удар и върна “Марица” в мача с красив гол – 1:2. До края на срещата гостите всячески бавеха играта. Натискът на маричани бе осезаем и разбъркванията в наказателното поле се редуваха едно след друго. В последните минути след центриране Петър Атанасов свали топката с глава към Симеон Вешев, който остана очи в очи с вратаря. Вешев стреля от въздуха, но стражът отрази въпреки близката дистанция. Топката се върна към Вешев, който със задна ножица опита нов удар, но тох бе неточен. Петър Атанасов също имаше шанс пред себе си, но не успя да реализира. Така тимът от Радомир успя да спечели срещата и нанесе първа загуба на “Марица” у дома, след като показа повече агресия и желание за победа. “Жълто-сините” заемат 11-та позиция в класирането с актив от 22 точки.

За “Марица” предстои двубой от 1/16 финалите в турнира за Купата на България срещу “Хебър”. Срещата е на 19 ноември от 13:30 часа на стадион “Марица” в Пловдив.

МАРИЦА: 86. Илия Николов, 19. Мартин Газиев🟨, 22. Георги Иванов (20. Йордан Пейчинов), 5. Димитър Аврамов, 11. Илиян Йорданов, 90. Петър Атанасов, 28. Радослав Апостолов (24. Ифеани Дейвид), 15. Христиан Димитров (13. Милен Танчев), 21. Станислав Маламов🟨 (9. Айкут Янъков), 10. Веселин Марчев (7. Симеон Вешев), 17. Валери Домовчийски © 🟨. РЕЗЕРВИ: 33. Петър Начев, 77. Стефан Попов. Треньор: Николай Димитров

СТР.СЛАВА: 12. Драгомир Петков🟨, 77. Марио Дилчовски, 3. Румен Сандев (20. Кристиян Китов), 11. Денислав Мицаков, 4. Антонио Арсов, 91. Костадин Илиев, 5. Мартин Костов🟨, 8. Георги Янев🟨 (88. Вергил Янев), 22. Антон Тунгаров🟨🟨🟥, 2. Борислав Николов © (71. Томас Добрев), 7. Цветомир Цанев. РЕЗЕРВИ: 99. Васил Вълчев, 1. Петър Маринов, 19. Мирослав Милчов. Треньор: Юрий Васев