Гигант (Съединение) е новият водач в ЮИ Трета лига след заслужена победа с 0:2 при гостуването си на Несебър. Лидерското дерби бе от 15-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

Стана битка, като съперниците си поделиха инициативата в определени периоди. Селекцията на Георги Мечечиев обаче изигра тактически перфектно срещата. Свилен Щерев откри резултата след пас на Красимир Здравков в 35-ата минута. Георги Стайков беше спрян с нарушение и Мусат Аурел реализира дузпата за 0:2 в 66-ата минута. После Трайо Грозев пропусна с глава да върне интригата в резултата.

Така Гигант оново се качи на върха в класирането с 36 точки. В следващия кръг голямоконарци отново имат труден съперник. Те са домакини на хасковския Саяна.