Отборите на Пирин и Локомотив Пловдив откриха днес с 0:0 16-ия кръг на efbet Лига.

В дебютните 20 минути на мача до интересни положения пред двете врати не може да се каже, че се стигна. Едва в 21-а минута Луан Силва стреля неточно с глава след изпълнение на ъглов удар.

Минута по-късно Бодуров остана непокрит след корнер за Пирин, но централният бранител не успя да нацели очертанията на вратата.

До 30-а минута Христо Янев трябваше да направи две принудителни промени, след като Преслав Йорданов и Янко Георгиев се контузиха и бяха заменени съответно от Стаси Костов и Максим Ковальов.

Минута преди края на полувреме благоевградчани успяха да създадат най-добрият шанс в мача. След извеждащ пас към Станислав Костов, стрелецът излезе само срещу Динко Хоркаш и отправи удар, който обаче мина покрай вратата на Локомотив.

В дебютните минути на втората част отново липсваха опасностите, като зрителите на стадион “Христо Ботев” все още очакваха и първия точен удар.

В 60-а минута най-после видяхме такъв, след като Джовани пробва мерника си от пряк свободен удар, но Максим Ковальов се справи и изби в корнер.

Натискът на гостите се засилваше и стражът на Пирин пак трябваше да се намесва в 66-а минута. Резервата Василев получи топката в наказателното поле и стреля по земя, но Ковальов изби отново.

В 78-а минута дойде ново положение за “орлетата”. Бодуров беше оставен без опека след ъглов удар, но ударът му беше спасен от Динко Хоркаш. В 84-а минута Петър Занев си удари лошо главата в земята, което принуди линейката да влиза на терена, след като защитникът очевидно получи комоцио.