Ботев Пловдив победи със 7:0 Марица в контролна срещата, играна днес на базата в Коматево. В състава на гостите липсваха почти всички основни футболисти, а кършакалии пристигнаха за мача предимно с юноши.

В 10-ата минута Антоан Бароан откри резултата от дузпа, а в 14-ата минута нападателят пропусна след отлично центриране на Мохамед Брахими. Последваха два опасни удара на Мохамед Брахими, като при първия шутът бе блокиран, а вторият бе спасен от стража.

В 24-ата минута Димитър Тонев изправи публиката на крака, след като с удар от 25 метра прати топката под напречната греда за 2:0. В следващите минути далечни удари на Джеймс Етоо и Николай Минков минаха на сантиметри над гредата.

В 40-ата минута Джеймс Етоо пусна брилянтен пас към Антоан Бароан, който докосна леко топката и тя влетя във вратата за 3:0. В 44-ата минута Джеймс Етоо продължи отличните си изяви, вкарвайки гол-шедьовър с удар от 20 метра, като попадението бе копие на гола на Тонев.

След почивката ботевистите добавиха нови три гола на сметката си. В 50-ата минута центриране отдясно прати топката в Димитър Тонев, който овладя и с премерен удар покачи на 5:0.

5 минути по-късно Емануел Току пусна към Антоан Бароан, който от движение оформи своя хеттрик. Последваха няколко много добри изяви на Хидайет Ханкич, който със спасяванията си запази мрежата си суха.

Крайният резултат бе оформен в 75-ата минута, когато Монир Ал Бадарин остана очи в очи с вратаря и с удар в далечния ъгъл се разписа за 7:0.

Преди началото на спаринга от Ботев засвидетелсваха уважението си към Марица, като подариха фланелка на собственика на маричани Христо Христов със символичния номер 101, по случай 101-та годишнина от основаването на “жълто-синия” клуб.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Георги Аргилашки, Джаспър Ван Хертъм, Виктор Генев, Джеймс Етоо, Самуел Супрайен, Димитър Тонев, Николай Минков, Емануел Току, Антоан Бароан, Мартин Секулич, Мохамед Брахими

Експерименталният състав на “Марица”: Петър Начев, Георги Иванов, Мартин Лазов, Джошуа Харис, Христо Цветков, Милен Танчев – капитан, Сали Садъков, Дъглас Иваноф, Петър Атанасов, Айкут Янъков, Станимир Димитров (Виктор Петков, Велизар Тодоров, Денислав Неделчев, Ангел Пеев, Али Айвазов, Станислав Василев, Божидар Шехов)