“Марица” загуби с 2:1 гостуването си на “Сокол” (Марково) в отложен мач от 29-ти кръг в първенството на Трета лига – Югоизточна група. Двубоят се игра във вторник на стадиона в село Марково. Този мач, за разлика от предходния, се отличи със слабо съдийство, коментираха гостите.
Младите “жълто-сини” футболисти се опитваха да градят играта си и да организират атаки, но това не винаги се получаваше. Домакините разчитаха на изритани топки, дълги подавания и масирано присъствие при статични положения. Мартин Анастасов откри резултата в полза на “Марица” в 34-та минута. Стоян Пидев изведе Анастасов, който със силен удар по земя реализира. В 41-та минута при меле в наказателното поле домакините изравниха с гол с ръка. След центриране от корнер и рикошет в куп от играчи топката влезе във вратата на пловдивчани, въпреки наместа на вратаря Гръблев. Освен всичко при ситуацията не бе отсъдено и нарушение в така, заради бутане с ръце на състезател на “Марица”. Домакините не се зарадваха на гола, вероятно очаквайки съдийски сигнал за игра с ръка, но такъв нямаше. В продължението на първата част домакините стигнаха до обрат. След добро центриране от фаул в последните секунди на добавеното време Христо Стамов засече, а вратарят Горан Гръблев изби топката, но последва добавка – 2:1.
През втората част маричани се опитаха да променят негативния резултат. Не всичко в играта на тима се получаваше и липсата на опит оказа влияние, но въпреки това “жълто-сините” създадоха няколко опасни положения пред противниковата врата. Все пак 8 минути преди края на срещата Милен Танчев отбеляза гол, но той беше отменен поради засада. Така резултатът остана непроменен.
“Марица” заема 5-то място в класирането с 55 точки, на 5 пред шестия “Миньор” (Раднево). В предпоследния кръг маричани гостуват на “Созопол”, а срещата е на 24 май, петък, от 19 часа. В последния кръг “жълто-сините” приемат на своя стадион “Гигант” (Съединение).

МАРИЦА: Горан Гръблев – капитан, Йордан Пейчинов, Денис Палков, Атанас Савов, Иван Мицев, Георги Иванов, Мартин Анастасов (Любомир Масалджиев), Мартин Манев (Милен Танчев), Мирослав Георгиев, Цецо Главчев (Атанас Павлов), Стоян Пидев. РЕЗЕРВИ: Илия Николов, Мариян Бончев, Димитър Русев. Треньор: Борислав Караматев

Съдийски състав: ГС: Боян Славков; АС: Йордан Петров и Екатерина Маринова; 4-ти съдия: Николай Запрянов; Делегат: Янко Радев – всички от Пловдив

5. Марица 1921 (Пловдив)              32   15  10   7   42:27   55
 6. Миньор (Раднево)                   32   15   5  12   40:30   50
 7. Хасково 1957 (Хасково)             32   13   8  11   50:42   47
 8. Атлетик (Куклен)                   32   12   7  13   45:42   43
 9. Розова долина (Казанлък)           32   12   6  14   51:49   42
10. Сокол (Марково)                    33   12   6  15   46:54   42
11. Гигант (Съединение)                32   11   8  13   32:34   41
12. Борислав 2009 (Първомай)           32   12   3  17   43:43   39
13. Левски (Карлово)                   32    9   9  14   25:44   36
14. Карнобат (Карнобат)                32   10   6  16   37:60   36