“Марица” победи с 2:0 “Асеновец” в мач от 4-ти кръг от първенството в Трета лига – Югоизточна група, игран в съботната вечер на стадиона в квартал “Кършияка”. “Жълто-сините” постигнаха заслужен успех, след като показаха добра игра, създадоха много положения и отбелязаха два безответни гола. На три пъти и гредите спасяваха гостите от Асеновград от попадение, а вратарят Станимир Иванов спаси половин дузина сигурни попадения. “Марица” продължава да няма загуба, както и допуснат гол във вратата си от началото на сезона в Трета лига. За трети пореден път двубоят съвпадаше с този на друг пловдивски отбор, което влияе на посещаемостта на домакинствата на “жълто-сините”.
Преди началото на двубоя всички на стадиона почетоха с минута мълчание футболиста на “Розова долина” Емил Рачев, който почина внезапно.
В двубоят не взеха участие двама основни футболисти – капитанът Костадин Дяков и Николай Димитров, които са с травми.
снимка: ПФК Марица 1921 Пловдив
Срещата започна двуостро, като първото положение бе за гостите. Техен състезател излезе очи в очи с вратаря на “Марица” Илия Николов, чиято мрежа е суха вече 360 минути. Николов излезе напред и успя да избие удара с една ръка. Последваха няколко неточни удара към отсрещната врата. В 14-та минута Тодор Тимонов стреля опасно, но гредата спаси гостите от гол. В 17-та удар на Айкут Янъков премина на сантиметри от напречната греда, малко по-късно нов негов удар отново излезе в аут. В 22-та минута Даниел Спасов опита да изненада вратаря Иванов с удар със “задна ножица”, но стража спаси. Минути по-късно пак Спасов излезе на стрелкова позиция сам срещу асеновградския вратар, но Иванов се справи, а и бе отсъдена засада. В 40-та минута страхотна триходова комбинация между Даниел Спасов, Запрян Запрянов и Тодор Тимонов бе завършена от последния, но отново Иванов успя да избие. Тимонов отправи общо 5 удара от средна и далечна дистанция през първото полувреме. В 45-та минута Атанас Савов проби по крилото, Иванов тръгна да излиза напред, но бързоногият футболист на “Марица” отправи хубав прехвърлящ удар, с който откри резултата – 1:0.
Второто полувреме премина изцяло под диктовката на пловдивския тим, а положенията пред вратата на “Асеновец” се редяха едно след друго. Лъчезар Ангелов стреля в аут малко след подновяването на играта. В 59-та минута Даниел Спасов отправи страхотен удар, но топката срещна гредата. След това топката попадна у Тимонов пред наказателното поле, а той с диагонален удар направи безпомошен Иванов, забивайки топката в горния ъгъл на вратата. Красивият гол изправи публиката на стадион “Марица” на крака. Запрян Запрянов пропусна да направи резултата класически в 61-та минута, стреляйки опасно, но неточно. В 66-та минута Айкут Янъков навлезе опасно по фланга и пусна хубав пас.
Няколко играчи от двата отбора връхлетяха върху топката и тя бе насочена към вратата, но защитник изби от голлинията. В 74-та минута Румен Енков отправи единствения по-сериозен удар по посока на вратата на “Марица” през втората част, но той бе неточен. Минута по късно Тодор Тимонов, който бе капитан на “Марица” в този мач, бе сменен, като на негово място дебютира 18-годишният юноша на клуба Александър Праматаров. За да го надъха Тимонов даде капитанската лента именно на него. Праматаров се включи добре в мача, като имаше и две възможности за гол в края на мача. До края на мача освен него Пламен Табаков, Айкут Янъков и влезлият през втората част Милен Танев стреляха опасно, но вратарят Иванов спаси ударите им. В последната минута Атанас Савов опита да реализира втори гол на сметката си, но стреля неточно.

Така “Марица” записа трета поредна победа у дома и с актив от 10 точки заема втората позиция в класирането, след лидера “Нефтохимик”, който единствен има пълен актив от 12 точки. Следващия кръг маричани гостуват на “Розова долина”. Мачът е на 8 септември, от 17 часа, на стадион “Севтополис” в Казанлък.

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Пламен Табаков, Величко Величков, Атанас Савов, Христо Янчев, Мартин Анастасов (Красимир Иванов), Лъчезар Ангелов (Милен Танчев), Запрян Запрянов, Айкут Янъков, Тодор Тимонов – капитан (Александър Праматаров). Резерви: Горан Гръблев, Йордан Пейчинов, Стоян Пидев, Георги Георгиев. Треньор: Борислав Караматев

АСЕНОВЕЦ: Станимир Иванов, Румен Енков, Йордан Жаров, Иван Ангелов, Тодор Тодоров (Халил Халил), Яшар Ферадов, Октай Емир (Марио Филипов), Стоян Славков – капитан, Мирослав Радев, Тодор Ст. Тодоров (Никола Лалев), Олджай Алиев. Резерви: Халил Мюмюн, Халил Халил, Ерсин Сладунов, Борис Филизов, Ариф Ферадов. Треньор: Димитър Илиев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Станимир Иванов (Асеновец)

Съдийски състав: ГС: Георги Иванов, АС: Цветан Горанов и Екатерина Маринова, 4-ти съдия: Камена Георгиева, Делегат: Петър Зехтински, всички от Пловдив

Гигант (Съединение) - Розова долина (Казанлък)          отложен *
* - отложен заради смъртта на футболиста на гостите Емил Рачев.

9. Хасково 1957 (Хасково)              3    1   1   1    4:6     4
10. Миньор (Раднево)                    4    1   1   2    3:5     4
11. Сокол (Марково)                     4    1   1   2    4:5     4
12. Асеновец 2005 (Асеновград)          4    1   1   2    5:8     4
13. Розова долина (Казанлък)            3    1   0   2    4:4     3
14. Карнобат (Карнобат)                 4    1   0   3    3:8     3
15. Садово (Садово)                     4    1   0   3    4:11    3