Отборът на “Житница” постигна заслужена победа с 2:0 над гостуващия “Марица” Любеново в изтеглен мач от последния кръг на “А” ОФГ. Домакините бяха по-добрия тим на терена и завършиха сезона с успех. Петър Кундурджийски откри в 33 минута, а през втората част, в 65-та минута, Петър Антонов-Принца отбеляза много красив гол, със “задна ножица”. Голът беше точно копие на този на Гарет Бейл във финала в Шампионска лига. Останалите срещи от последния кръг са през уикенда.

Тимът се представи на добро ниво в домакинските срещи през сезона, но успеваемостта при гостуванията бе слаба. Иначе състава показа хубав, коректен футбол през сезона. Това представяне отреди на отбора воден от Венцислав Павлов 14-то място в крайното класиране с 30 точки. Ако шампионът “Садово” влезе в Трета лига “Житница” ще остане в групата, в противен случай ще изпадне в “Б” ОФГ. Гостите от Любеново стартираха сезона много слабо и есента бяха в дъното на класирането, но през пролетта успяха да наваксат изоставането и приключват в средата на класирането с 38 точки. В актива си тимът от Любеново имат няколко служебни успеха, които събудиха подозрения у феновете на футбола от това ниво. От “А” ОФГ изпадат “Калояново” и “Спортист” Г.Чардак. Баражите за попълване на групата пък са този уикенд, като и двата мача са в Пловдив.