Знаме на Ботев Пловдив се вя на финала на Шампионската лига в Киев, в който Реал(Мадрид) победи Ливърпул с 3:1 в битката за трофея и спечели рекорден 13-и, трети поред и четвърти в последните пет години.

Карим Бензема изведе испанците напред в 52-ата минута, след като вратарят на съперника хвърли топката в краката му и се получи рикошет. Четири минути по-късно Садио Мане изравни след удар с глава при центриране от корнер. Резервата Гарет Бейл се превърна в жокер за Реал, след като вкара със задна ножица в 64-ата минута, копирайки изпълнението на Роналдо от 1/4-финала с Ювентус. Уелсецът вкара и в 83-ата минута със силен удар, който огъна пръстите на вратаря на Ливърпул за 3:1.