В мач от последния за сезона 30-ти кръг от първенството на Втора лига “Марица” постигна победа с 0:2 при гостуването си на “Лудогорец”-2. Разградчани бяха изключително любезни домакини, а срещата се игра на терена на комплекс “Гнездо на орли” в Разград – един от най-модерните в страната. За съжаление самият двубой бе без значение за класирането на “Марица” и момчетата в жълто-сини екипи играха единствено за честта си и за името на отбора.

През първата част “Марица” имаше игрово предимство и бе по-опасният отбор, създавайки повече положения. В 19-та минута Венцислав Гюзелев откри резултата с глава в полза на пловдивчани, след асистенция на Георги Георгиев. До края на полувремето пловдивчани пропуснаха да удвоят на няколко пъти. Втората част не се различаваше от първата и “Марица” беше водещият отбор. В 79-та минута Димитър Юруков от воле отбеляза втори гол за своя тим, а това се оказа и крайният резултат в срещата – 0:2. По този начин “Марица” постигна победа и завърши сезона с успех.

“Марица” завършва на 14-то място в крайното класиране на Втора лига с актив от 33 точки. “Жълто-сините” постигнаха 9 победи и 6 равенства, допускайки 15 загуби в общо 30 мача. Всичко това не стигна тимът да запази мястото си в групата и той изпадна в Трета лига. След срещите от последния кръг станаха ясни всички изпадащи. Това са отборите на “Нефтохимик”, “Созопол”, “Марица” и “Оборище” Панагюрище. В Първа лига влиза първенеца “Ботев” Враца, а на бараж се класираха “Локомотив” София и “Царско село”. Новите членове на Втора лига са победителите в четирите подгрупи на Трета лига – “Добруджа” Добрич, “Арда” Кърджали, “Кариана” с.Ерден и ЦСКА 1948 София.

Ръководството на “Марица” изказва благодарност на всички привърженици на клуба, на всички любители на пловдивския футбол за подкрепата през сезона! Положеният труд на всички в клуба и борбата през сезона бе за всички тях!

“ЛУДОГОРЕЦ”-2: 90.Иван Атанасов, 61.Мартин Минчев, 56.Иван Великов, 51.Тихомир Димитров, 76.Сердар Юсуфов ©, 73.Кристиян Кънчев/71.Стефан Методиев 63’/, 81.Иван Йорданов, 31.Андриан Димитров, 74.Юнуз Юнуз/85.Атанас Карачоров 82’/, 91.Мехмед Мехмед /62.Георги Стоянов 73’/, 50.Димитър Митков. РЕЗЕРВИ: 69.Дамян Дамянов, 19.Станислав Вълчев. Треньор: Радослав Здравков

“МАРИЦА”: 12.Кирил Акалски, 18.Даниел Спасов, 3.Атанас Ташолов, 21.Пламен Табаков, 6.Йордан Христов, 11.Свилен Щерев, 19.Петър Чалъков, 17.Костадин Дяков ©, 10.Димитър Юруков/22.Атанас Куманов 85’/, 8.Венцислав Гюзелев/9.Рангел Игнатов 55’/, 14.Георги Георгиев/13.Николай Колев 74’/. РЕЗЕРВИ: 1.Димитър Грабчев, 2.Илия Николов, 20.Борислав Караматев. Треньор: Димчо Беляков

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: няма

Съдийски състав: ГС: Никола Петров, АС1: Мартин Мачев, АС2: Даниел Цолов, 4-ТИ: Николай Малджански, СН: Милко Георгиев

комплекс “Гнездо на орли”, Разград – 30 зрители

19 май 2018, събота, 17:15 ч / XXX кръг:
Струмска слава 1927 (Радомир) - Оборище (Панагюрище)      3:1 (0:0)
Ботев (Враца) - Монтана 1921 (Монтана)                    2:1 (1:0)
Лудогорец 1945 II (Разград) - Марица 1921 (Пловдив)       0:2 (0:1)
Ботев (Гълъбово) - Локомотив 1929 (София)                 2:3 (1:2)
Созопол (Созопол) - Нефтохимик 1962 (Бургас)              3:1 (1:0)
Царско село 2015 (София) - Черноморец (Балчик)            2:1 (1:1)
Локомотив (Горна Оряховица) - Несебър (Несебър)           3:0 (1:0)
Литекс (Ловеч) - Поморие (Поморие)                        0:2 (0:0)

12. Струмска слава 1927 (Радомир)      30   10   6  14   31:43   36
13. Оборище (Панагюрище)               30    9   6  15   26:32   33        Изпада
14. Марица 1921 (Пловдив)              30    9   6  15   34:45   33        Изпада
15. Созопол (Созопол)                  30    6   6  18   25:47   24        Изпада
16. Нефтохимик 1962 (Бургас)           30    2   3  25   15:62    9        Изпада