ФК “Брестовица” победи с 1:0 като гост “Спартак” Ново село в първата си контрола преди новия сезон, играна днес в късния следобед. Срещата се проведе в две полувремена по 40 минути.

И двата тима изпробваха нови играчи и различни схеми на игра.

Още от първите минути на двубоя гостите от Брестовица поеха инициативата, но трудно достигаха до чисто положение за гол. Спартак от своя страна търсеха гола чрез контраатаки. Все пак първата част остана без попадения.

След паузата и редица смени “винарите” станаха по-настоятелни и логично стигнаха до попадение.Дебютиращият за гостите Владимир Михайлов успя да се разпише, след като бе останал фронтално срещу вратаря и стреля в десния му долен ъгъл. До края на срещата ФК “Брестовица” можеха да увеличат преднината си, но това така и не се случи заради множеството пропуски.

От ръководството на ФК “Брестовица” обявиха, че и през настоящия сезон ще разчитат предимно на млади футболисти от школата.