Отборът на “Марица” победи с 1:0 “Лудогорец”-2 в последната си контрола от предсезонната подготовка. Димитър Юруков отбеляза единственото попадение в 16-та минута на мача.
Преди началото на двубоя бяха представени 26-те футболисти за предстоящия сезон във Втора лига (ЧЕТЕТЕ ТУК!)
Пред около 1000 зрители, “Марица” изигра силен двубой в съботната вечер. Тима демонстрира комбинативен футбол, създаде немалко голови положения. Възпитаниците на треньора Стоян Димитров показаха идейност и креативност в действията си и надиграха съперника си.
Димитър Юруков получава поздравления, след като отбеляза красив гол в 16-та минута
В началните минути “Марица” превъзхождаше тотално “зелените” от Разград, които трудно излизаха от своето поле, но гостите постепенно влязоха в мача. В 16-та минута Джунейт Яшар изведе Димитър Юруков на добра позиция и техничния футболист откри с прецизен удар. До края на двубоя “жълто-сините” надигаха своя съперник, но не успяха да отбележат нов гол. Джунейт Яшар на няколко пъти можеше да удвои от свободни удари. Самият Юруков можеше да отбележи втори гол в 40-та минута.
През втората част Николай Колев, Джунейт Яшар, Рангел Игнатов и Венцислав Гюзелев пропуснаха да направят успеха на “Марица” по изразителен, а в състава бяха наравени и множество смени. Гостите играха динамичен футбол, но рядко стигаха до голови положения.
До началото на шампионата във Втора лига остава само седмица. На 22-ри юли, от 18:30 часа, на стадион “Христо Ботев” във Враца, “Марица” гостува на “Ботев” (Враца) в мач от 1-ви кръг.
Марица: Илия Николов, Мирослав Пушкаров, Атанас Ташолов, Христо Стамов, Никола Марин, Петър Чалъков, Борислав Караматев, Джунейт Яшар, Димитър Юруков, Венцислав Гюзелев, Николай Колев (Димитър Грабчев, Самер Алхусеин, Рангел Игнатов, Светослав Читаков, Георги Георгиев, Атанас Куманов, Алил Кардашев, Цветан Йотов, Даниел Спасов, Христо Янчев, Йордан Пейчинов)