Отборите на Бейтар (Йерусалим) и Ботев (Пловдив) завършиха при резултат 1:1 в първи двубой от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Хила вкара първото попадение, разписвайки се с глава в 11-ата минута, възползвайки се от неразчетено излизане на Иван Чворович след центриране от ъглов удар. Серкан Юсеин озравни резултата в 72-рата минута.

В 25-ата минута ЯЯ Меледже бе на път да остави съотборниците си с човек по-малко, след като умишлено удари с ръка по главата съперник. За щастие на играча и на пловдивчани съдията показа само жълт картон на дефанзивния халф, който изпусна нервите си в тази игрова ситуация.

В 35-ата минута Тодор Неделев пропусна огромен шанс да отбележи гол във вратата на домакините. Косоко преодоля трима съперници в жълто-черни, след което с прекрасен пас изведе Неделев сам срещу вратаря на израелците, но изстрелът на Неделев за съжаление не намери очертанията на вратата.

В края на полувремето Чворович се реабилитира за грешката си в началото на полувремето, като извади два сигурни гола.

В началото на второто полувреме Ботев много често грешеше в защита, а Израелците отправиха няколко много опасни удара от далечно разтояние. Чврович отново се справи с нападател на Бейтар излезнал очи в очи с него. В средата на втората канарчетата бурно протестираха, искай съдията да отсъди дузпа в тяхна полза след игра с ръка, но той остана безмълвен. Към 70-ата минута българите се активизираха и направиха няколко опасни атаки. При една от тях вездесъщия и в този мач Косоко паднал успя да изведе Крум Стоянов на чиста позиция, крилото стреля, вратарят парира удара му, но притичалия с всички сили Серкан Юсеин успя да насочи топката в опразнената врата на домакините за 1:1.

След гола Бейтар натисна здраво съперника си и на няколко пъти като по чудо не отбеляза победен гол. Ботев също имаше шанс на контраатака, но Тони Тасев пропусна да изведе Неделев сам срещу стража на израелците.

Така носителят на Купата на България стигна до мечтан резултат като гост на много класните израелци и едно е сигурно – стадион Лазур в Бургас след седмица ще се тресе, а Ботев продължава да мечтае!

48 КОМЕНТАРИ

1. 4
    3

Чворович трябва да му забранят да излиза да боксира и в Бургас ще ги погребем тея имитатори на жълточерната легенда.

2. 30
    1

Да, Домуса купил и тоя мач. За албанците беше ясно, буферлята предричаха 5, 6, 7 гола, после стана “тия са като Царско село”. Сега пак се почна преди мача с Бейтар хиляди голове разлика, пак греда. Вече като прочета някой див черно-бял селянин да ни вещае голяма загуба и се успокоявам, че мача ще завърши добре за нас. Ама ние си цъкаме в Европа, вас ви няма на картата. Каква съдба?

3. 20
    1

В Харманли се събрахме да гледаме и подкрепяме Ботев.
    Харманли е Български град с църкви, а и Ботев е играл мач на нашия стадион с нашият отбор.

Обаче по едно време някаква врява,шум крещене от гарата се чува.
    Гледаме на талибани приличат, полицията ги пази.
    А то това било отбора на Локу идва да играе в бежанският Лагер международен мач с афганистанските и бангладешките си братя.
    За Купата на БХК.
    Почнахме да ги замерваме с камъни, ние в Харманли не искаме да ни натрисат оше талибани, да разнасят болести и въшки из градът.

С полиция от гарата до лагерът и там мач на затворени врати.
    Зума псува силно “ даеба вашта мама талибанска“
    Крушо им казва на Локуту ,че или си мълчът или ги сменя с афганистанци от лагерът.
    БХК доволно доволно дава купата на Лагерът на Локу !!
    Първата в историята на Европа талибанска купа е спечелена от Локу .

И тъкмо Локуту се радва на Купата на БХК и научават новината че Ботев прави 1:1 с израелците.
    Линейките почват да хвърчат към Лагерът с талибани,почват молитви джихадиски:
    “ вай Алах Абкар талибански,защо не си толерантен с нас, защо Ботев прави 1:1 в Лига Европа,а ние Локуту играеме с афганистанци и бангладешци в Лагерът в Харманли“

Отвън пред лагерът са се събрали харманлийци и крещят „Не на Цигани и Талибани в Харманли“
    ——————————————————————————————————
    „Отбори на Сирия и Афганистан изиграха футболен мач в Харманли:
    Освен училище, в бежанския лагер в Харманли, вече се организират и футболни срещи, предаде bulphoto.com. В двора на бившето военно поделение е разчертано игрище и са сложени врати.

Местните полицаи купуват потници с червен и жълт цвят, за да се отличават отборите. На двубоите има и по трима съдии – един главен и двама асистенти.

Днешният зрелищен мач бе между отборите на Сирия и Афганистан.

Някои играчи от бежанците дори мечтаят да ги забележат футболни спецове, тъй като сега е зимният трансферен прозорец .

Бежанците в Харманли вече живеят в нови ремонтирани помешения в сградите на бившето военно поделение. Те дори се шегуват по между си, че в сравнение с палатките, стаите са като в 5-звезден хотел.

4. 7
    30

Лелееее не бях виждал подобен късмет! Онези пропуснаха поне 10 чисти положения, а резултата е 1:1….

Николай Киров

Който може си вкарва положенията. Вярно е, че имахме по-малко но и нашите бяха солидно количество. Все пак бяхме гости – не го забравяй
      А и ние вървим нагоре, а вие къде сте буфери?

5. 24
    1

ЕВАЛА МАШИНИИИИИ, ВСИЧКИ В БУРГАС И ЯКО РАЗМАЗ !!!!!!!!!!!!!!

6. 46
    4

Браво на футболистите и треньорите! Много добър краен резултат. Стадиона в Бургас трябва да е пълен за реванша. Къде сте черно-бели мишки? Нещо не ви чувам цвърченето. Скрийте се в мишите ви дупки или в кофите за боклук. От 19?6 години сте винаги в сянката на великана Ботев. Вашата омраза е по-голяма отколкото любовта ви към смешния ви отбор. Дерзайте, мангали, гърчете се от злоба и завист и дишайте яко лепило. Само това ви остана. Само Ботев!

2

Г- н мамгал мисля че си гледал мача с Царско село. Мерси за внимамието.

• 41
      2

Говедарец, Ботев е единственият бг отбор без загуба в ЛЕ

• 26
      1

Гледал си манго, гледал си. Преди години на стадион Христо Ботев. Вместо мача да завърши 17:0, крайния резултат беше само 5:0-хетрик на Анастас Петров и 2-ка от Магьосника. Сега спомни ли си, миризлив комплексар?

• 14

Ако вие играехте с тях, мача можеше да завърши и 22:0, но играхме ние и завърши 1:1!
      Надявал си се евреите да ни спукат от бой, за да се стопли дребната ти душица, но уви!

8. 35
    4

НЕ ОСТАНАХА ЛИНЕЙКИ В ПЛОВДИВ, ВСИЧКИ ПЪТУВАТ КЪМ ГОВЕДАРЦИ

9. 65
    1

ВСИЧКИ МОЩНО В БУРГАС!!!!! ЗА БОТЕВ, ЗА БЪЛГАРИЯ!!!

10. 45
    5

Чернобели ПЕДЕРАСИ да ви ЕБА МАЙКАТА…..

11. 60
    3

Верно ли Домуса е можел да купи мача да завърши 1:2, ама му са се досвидяли кинтите и е платил само за 1:1? За един приятел питам.

12. 5
    82

Калитари смешни. В бургас тия ще ви вкарат 3 гола. Неможе само с късмет помаци

• 58
      3

Бахти психара, това са евреи, помак е друго. Крюшо е помак, камбата…

• 62
      2

Мноооого ти е гадно нали? Те и там щяха да ни вкарат толкова, но нещо се обърка. Цяла България стиска палци на Ботев, Левски и Лудогорец. Само небългарин може да си показва злобата и комплекса като теб.

• 34
      2

Аз ще го начукам на мЙкати и сестрати като комшията чичо гошо.

• 48
      8

Не ги дразни, Брат, излезнаха и си изиграха мача много добре.
      Жълтите играят…не са като нас да се сърдят, да продават и залагат мачове за да си вземат заплатите.Ако Камбуров и още няколко човека не бяха продали мача на Дунав и не го проиграха на тото сега и ние щяхме да сме в турнирите, а не в Говедарци! Никой не ни е виновен, че имаме за собственик клоун, като Крушарски! Нека се радват жълтите…заслужават си.Ние да си гледаме в нашия двор и да си разрешаваме проблемите! При нас се искаше много малко да се запази отбора и да се надгради, но заради палячото Крушарски, който не дава пари и заради малоумното алкохолизирано ръководство в лицето на изкуфелия Чаво и двата тюфлека за парлама можеше сега да направим много добър отбор, но уви.На нас жълтите не са ни виновни, не ги дразни.Каква е файдата Бейтар да ги отстрани…все пак преди всичко сме българи и поне срещу чуждите отбори да се подкрепяме.

• 27
      1

Ха,хаааа КУРВООО недоебана….Всеки мач чакаш да ни вкарат три гола селсяндур черно бял ,нещастен

13. 61
    3

България празнува! Успех и на Левски! Другото е простотия и комплекс.