Тимът на “Борислав” надигра с 3:1 четвъртодивизионния “Секирово” във втората си контрола от лятната подготовка. Мачът се състоя на стадион “Петър Парчевич” в Раковски. С екипа на първомайци излезе нападателят Андрей Атанасов, който бе сочен като ново попълнение на новака “Сокол” Марково.
През първата част възпитаниците на старши треньора Спас Колев наблегнаха на продължителното владеене на топката без да поглеждат към вратата на съперника. Превъзходството на първомайци бе видимо, а голови положения липсваха и пред двете врати.
Домакините успяха да открият резултата при първата си по-сериозна атака в 39-ата минута. Футболист на “Секирово” успя да надбяга Радослав Влашев по левия фланг, излезлият да го пресрещне вратар Димитър Вичев не успя да отбие топката и противниковият играч успя да подаде към своя съотборник Иванчев, който бутна коженото кълбо в опразнената врата.
Първомайци обаче реагираха мигновено и в 43-ата минута опасен изстрел на Георги Какалов бе спасен от вратаря. Минута по-късно след центриране на Димитър Хубинов отляво, таранът Андрей Атанасов изпревари голкипера на домакините и с глава прати топката в ъгъла за 1:1.
Още с началото на втората част отборът на “Борислав” обсади вратата на съперника и головите положения заваляха едно след друго. Динко Митрев завърши с удар чудесен самостоятелен рейд, но вратарят на “Секирово” успя да спаси.
В 51-ата минута Георги Какалов получи топката по левия фланг и с великолепен “капещ лист” от 30-ина метра майсторски прехвърли стража на домакините – 1:2.
В следващите 10-ина минути първомайци можеха да отбележат още няколко гола, но Шаби Османов и Джунейт Узунов на два пъти пропуснаха да се разпишат, а в 61-ата минута Динко Митрев тресна гредата от пряк свободен удар.
В последните 20-ина минути нашите понамалиха оборотите, но успяха да стигнат до трето попадение в 81-ата минута. След самостоятелен пробив отляво, Андрей Атанасов стигна до аутлинията и върна топката в наказателното поле, където Янко Матев от 5-6 метра опъна мрежата – 1:3.
Три минути по-късно Димитър Хубинов засече от въздуха центрираната от Богдан Кузмов топка, но вратарят на домакините показа завиден рефлекс и затвори ъгъла.
“Борислав”: Димитър Вичев (46.Благой Димов, 65.Марио Иванов), Джунейт Узунов, Радослав Влашев, Мартин Здравчев, Димитър Хубинов, Тенчо Тенев (75.Янко Матев), Христо Иванов, Георги Какалов (81.Благой Кузмов), Андрей Атанасов, Шабан Османов, Динко Митрев (65.Димитър Димитров).