“Марица” загуби от “Верея” с 4:0 в контролна среща, играна в сряда, на стадион “Трейс Арена” в Стара Загора. Спарингът е втори между двата тима, като първата среща в Самоков завърши наравно 1:1.
Първата част на стадиона в града на липите завърши при резултат 1:0, а през втората част домакините отбелязаха още три попадения.
“Марица” стоеше добре през първата част, като създаде повече положения от своя противник. Димитър Юруков пропусна да открие резултата, а по-късно маричани организираха няколко доста опасни атаки, но нямаха шанс пред гола. Домакините поведоха след грешка на защитник в жълто-син екип. Втората част започна по същия начин. Маричани играеха стабилно до 65-та минута, като след нея организацията в тима се наруши и тима инкасира три гола след грешки в отбраната.
Загубата е първа за “Марица” в подготовката, като до тук тима записа три победи и едно равенство.
До края на предсезонната подготовка “Марица” ще изиграе още две контроли. В събота от 18:30 часа, на помощния терен на стадион “Трейс Арена” в Стара Загора, “жълто-сините” ще премерят сили със състава на “Ботев” /Гълъбово/, а на 15-ти юли, на стадион “Марица” е официалното представяне на маричани срещу тима на “Лудогорец”-2.
“Марица”: Илия Николов, Никола Марин, Самер Алхусейн, Атанас Ташолов, Мирослав Пушкаров, Петър Чалъков, Борислав Караматев, Джунейт Яшар, Николай Колев, Димитър Юруков, Венцислав Гюзелев.
През втората част в игра влязоха: Алил Кардашев, Атанас Пашалиев, Христо Янчев, Иван Кирев, Рангел Игнатов, Георги Георгиев и Даниел Спасов