Лудогорец завърши при 1:1 с елитния руски Арсенал (Тула) в първата си контрола от зимния лагер в Турция.

Резултатът откри бранителя на разградчани Игор Пластун с автогол в 64-ата минута, след като засече центриране от десния фланг. Новото попълнение на “орлите” Жоао Пауло изравни след идентична ситуация в 74-ата минута, насочвайки топката във врата на Арсенал.

Руският тим показа по-добра игра през първата част, но след почивката Лудогорец бе по-активният тим на терена.

Следващата контрола на Лудогорец е с лидера в полското първенство Ягелония на 21 януари (17:30 часа). Освен тях са планирани мачове с Тренчин (27 януари), Заря Луганск (29 януари), Термалика (1 февруари), Злин (4 февруари), БАТЕ Борисов (7 февруари) и Марибор (8 февруари).

ЛУДОГОРЕЦ: Владо Стоянов, Йордан Минев, Козмин Моци, Георги Терзиев, Александър Василев, Абел Анисе, Лукас Саша, Вандерсон, Джоди Лукоки, Клаудиу Кешеру, Жуниньо Кишада
(след почивката се появиха: Джонатан Кафу, Марселиньо, Върджил Мисиджан, Жоао Пауло, Сисиньо, Натанаел, Ренан, Хосе Паломино и Игор Пластун)