Ботев Пловдив победи с впечатляващото 4:3 Левски София като гост в шампионата при 19-годишните, научи PlovdivDerby.com.

“Жълто-черните” направиха изумителен обрат, след като 15 минути преди края изоставаха с 1:3 в резултата. Момчетата на Иван Кочев записаха един от най-силните си мачове от началото на сезона и заслужено се поздравиха с успеха.

През първата част пловдивчани контролираха случващото се на терена, но направиха куп пропуски пред противниковата врата. Още повече, че в 15-ата минута домакините успяха да открият резултата, след гол от ъглов удар.

9 минути по-късно Иван Михайлов изравни, като по този начин халфът се разписа във втори пореден мач след завръщането си от контузия. Последваха нови пропуски пред вратата на “сините”, които бяха наказани в 43-ата минута и домакините се оттеглиха с гол аванс на почивката.

Второто полувреме стартира по възможно най-лошия начин за “канарчетата” и в 52-ата минута столичани стигнаха до трети гол. Момчетата на Иван Кочев обаче демонстрираха ботевистки дух и желание за успех и в заключителните 15 минути сториха немислимото.

В 75-ата минута Милко Георгиев намери Милен Златков, който отблизо вкара за 3:2. 5 минути по-късно Валентин Тодоров пусна към Иван Кирев, а той от своя страна подаде към Милко Георгиев, а крилото сам срещу вратаря не сгреши.

Именно Милко Георгиев се превърна в герой за Ботев в последната 90-та минута. Тогава роденият в Сандански футболист изпълни перфектно свободен удар и прати неспасяемо топката в сглобката на вратата за крайното 4:3.

С постигнатата победа Ботев ще зимува в топ3 на класирането, като “канарчетата” са само на четири точки от лидера Славия. Тройката допълва ЦСКА-София, който има 2 точки повече от “жълто-черните”.