Ясни са съперниците на пловдивските Ботев и Локомотив в турнира за купата на България. Днес се изиграха срещите от втория предварителен кръг в надпреварата, които определиха участниците в следващия етап. Миньор се справи с Вихрен (Сандански) и ще чака Ботев, а третодовизионния Черноморец изненадващо отстрани Етър и ще бъде съперникът на Локомотив. Марица пък отпадна от турнира, след като загуби от Беласица с 1:2 и се размина с двубой срещу ЦСКА 1948.

Миньор (Перник) продължи напред за Sesame Купа на България, след като се наложи с 2:1 над Вихрен (Сандански) в предварителния кръг на турнира. Петър Вуцов даде аванс на “чуковете” в 31-ата минута, но до края на полувремето домакините изравниха чрез Дмитро Сидоренко (44’).

През втората част все пак тимът от Втора лига грабна победата чрез Владимир Семерджиев, който бе точен от дузпа (71’). Така Миньор (Перник) се класира за следващата фаза, където ще приеме Ботев (Пловдив).

Черноморец (Бургас) елиминира Етър в турнира за Sesame Купа на България. “Акулите” на Ангел Стойков изиграха страхотен мач, побеждавайки с 2:0.

Домакините започнаха по-мотивирано мача и създадоха първото много опасно положение в мача в 18-ата минута. Емануил Манев отправи много опасен удар, но топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на Ангел Мартинов. Четири по-късно Димитър Тодоров спаси опасен изстрел с глава по посока на вратата му.

Черноморец откри резултата в 29-ата минута, когато Емануил Манев открадна топка в наказателното поле на Етър и подаде към Станислав Маламов, който от непосредствена близост не сгреши за 1:0. Малко след това Димо Бакалов вкара гол, който не беше зачетен заради нарушение срещу вратаря.

Домакините все пак поведе с 2:0 в 38-мата минута. Емануил Манев центрира отдясно, а от границата на вратарското поле Живко Петков засече неспасяемо с глава, пращайки топката във вратата на Мартинов.

През второто полувреме футболистите на Черноморец допуснаха само една опасност пред вратата си. В добавеното време на двубоя Георги Маджаров бе изгонен за втори жълт картон. На 1/16-финалите “акулите” ще се изправят срещу Локомотив (Пловдив).

13 октомври 2024 г., неделя, 13:00 ч:
Ботев (Нови пазар) - Фратрия (Бенковски, обл.Варна)       0:2 (0:0)
13 октомври 2024 г., неделя, 15:00 ч:
Левски 2007 (Левски) - Спортист 2009 (Своге)              2:3 (1:1, 2:2) сл.прод.
Академик (Свищов) - Монтана 1921 (Монтана)                1:1 (1:0, 1:1) сл.прод.; при дузпите: 2:3
в Долна баня:
Рилски спортист 2011 (Самоков) - Дунав от Русе (Русе)     1:3 (0:0, 1:1) сл.прод.
Аксаково (Аксаково) - Янтра 2019 (Габрово)                0:4 (0:2)
Ком (Берковица) - Пирин 22 (Благоевград)                  0:4 (0:1)
Кюстендил (Кюстендил) - Марек 1915 (Дупница)              3:1 (1:1)
Черноломец 1919 (Попово) - Ловеч (Ловеч)                  3:0 (0:0)
Саяна (Хасково) - Локомотив (Горна Оряховица)             2:2 (1:2, 2:2) сл.прод.; при дузпите: 4:2
Марица 1921 (Пловдив) - Беласица (Петрич)                 1:2 (1:1)
ОФК Локомотив (Мездра) - Несебър (Несебър)                0:0 (0:0, 0:0) сл.прод.; при дузпите: 4:3
Розова долина (Казанлък) - Струмска слава 1927 (Рад)      2:1 (1:0)
Черноморец 1919 (Бургас) - Етър ВТ (Велико Търново)       2:0 (2:0)
Септември 98 (Тервел) - Добруджа 1919 (Добрич)            0:3 (0:1)
Вихрен (Сандански) - Миньор (Перник)                      1:2 (1:1)
Оборище (Панагюрище) - Спартак (Плевен)                   2:1 (1:0, 1:1) сл.прод.